1516. Tilos lesz kutyát és macskát árusítani az állatvásárokon
A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet szerint a jövőben tilos lesz bizonyos állatfajok árusítása az állatvásárokon.
A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet szerint a jövőben tilos lesz bizonyos állatfajok árusítása az állatvásárokon.
A tengerimalacvédők azt szeretnék elérni, hogy a kutyák, macskák és némely madarak után, a tengerimalacok árusítását is tiltsák meg az állatvásárokon.
Azok számára, akik szeretik a természet közelségét otthonuk kényelmében élvezni, a terasz jelenti a legkiválóbb helyszínt. A terasz kényelmét azonban nagyban befolyásolja az időjárás: nyáron az árnyék nélküli tér elviselhetetlen hőséget, télen pedig hideget hozhat.
A cicák sajátos, sokszor rejtélyes kis lények, akik szeretik a kényelmet és a biztonságot. Ha te is szeretnéd, hogy cicád még jobban érezze magát otthonodban, van néhány egyszerű és költséghatékony trükk, amivel igazi cicaoázissá alakíthatod a lakást. Nézzük meg, hogyan varázsolhatsz egy barátságos, macskakomfortos környezetet a négylábú kedvencednek!
A macska örökbefogadása különleges élmény. Nemcsak egy szeretetteljes társ jelenlétével ajándékoz meg, hanem esélyt ad a rászoruló cicának a boldog életre is. Hazánkban és külföldön ahány alapítvány és menhely, annyiféle szabály vonatkozik a macskák örökbefogadására. Megkérdeztük a Safi Cicamenedék Alapítványt, náluk hogyan zajlik a cicák örökbeadása, s milyen lépéseket kell megtennie annak, aki tőlük szeretne egy kedves bársonytalpút hazavinni.
Általános 'aranyszabály' a több macskát tartóknál, hogy mindig legyen eggyel több alom, mint ahány macska. Ennek célja, hogy a macskák közötti konkurencia, rivalizálás és az ezekhez kapcsolódó esetleges jelölés ne egyetlen alomra koncentrálódjon.
Nem írja, hogy nőstény vagy kandúr, ivartalanított-e.... ezek mind számítanak. Mindenesetre a tünetek alapján előfordulhat alsó húgyúti probléma, ezért érdemes lenne állatorvosnak megmutatni a cicát. A hasmenés is lehet a betegség jelem de alapvetően cicája táplálásánál támaszkodjon a minőségi macskaeledelekre. Csak tápot adjon neki. Kerülje a tejet, tejtermékeket, tésztaféléket. A macska húsevő állat, ezekre nincs szüksége. Végeztessen egy alapos féreghajtást!
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A fizikai leromlás hátterében minden esetben súlyos egészség károsodás van. A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben súlyosan veszélyezteti az állat életét tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, kiegészítve vérvizsgálattal, és (ajánlott!) ultrahang vizsgálattal is.
Kedves Nikolett! Ha az anyós nemtörődöm, akkor ivartalaníttatni kellene a nőstény macskát és akkor nem születnének kiscicák... A macskanátha emberre nem veszélyes, de a kicsik belehalhatnak vagy maradandó károsodást szenvedhetnek. Legyenek felelős macskatartók, vigyék őket állatorvoshoz, gyógyíttassák meg őket, ajándékozzák el őket, és gondoskodjanak róla, hogy ne szülesssen a háznál több kiscica (ivartalanítás!!!)!
Kedves Olvasónk, A kullancsok által terjesztett fertőző betegségek közül a babesiosis és a Lyme-kór a legveszélyesebb. Babesia: Heveny esetben: kezdetben bágyadtság, étvágytalanság, láz (ez utóbbi gyakori, de nem feltétlenül megjelenő tünet), vérfogyottság. Ezt követően vérfestékvizelés, sárgaság, és a veseelégtelenségre jellemző tünetek (bűzös lehelet, hányás, stb), az elhullás néhány napon belül bekövetkezhet. Idegrendszeri tünetek jelentkezhetnek. A súlyos elváltozások arra vezethetők vissza, hogy a babesiák a vörösvértesteket szétrombolják, a szétesett vörösvértestekből a keringésbe jutott vérfesték a vesék finom szűrőrendszerét tönkreteszi, a mérgező anyagok kiszűrése a szervezetből leáll. Bővebben Babesiosis >> A másik betegség, a Lyme-kór viszont hónapok múlva okoz inkább észrevehető tüneteket. Lyme-kór >> Egy injekció van, amit kérhet állatorvosától, hogy biztosan ne betegedjen meg babesiosisban a kutya. Kb. 2 hétig védi is a betegségtől, ha újabb fertőzött kullanccsal találkozna ez időszakban. Védőoltásként rendszeresen adni emiatt a rövid hatásidő miatt nincs értelme. Nagyon csíp, hányingert okoz, és esetenként duzzanat keletkezik a bőr alatt a beadás helyén.A betegség ellen azonban nagyon jó készítmény. A másik kullancs által terjesztett betegség a Lyme borreliosis. Ez ellen utólag már nem adható oltás, csak megelőzésre lehet kérni a vakcinázást.