151. Babézia:tények és tévhitek
Hazánkban a vérszívó élősködők által terjesztett kórokozók közül a kutyákra a babesiosis az egyik leggyakoribb veszélyforrás.
Hazánkban a vérszívó élősködők által terjesztett kórokozók közül a kutyákra a babesiosis az egyik leggyakoribb veszélyforrás.
Immár másodjára rendezik meg június 27-én a Pápai kutyás-sport és családi napot, melyre minden állatbarátot szeretettel várnak.
A macska nagyon szeretetteljes tud lenni, ha akar. De olykor az agyunkra megy. Mit tegyünk, ha idegesítően viselkedik?
Fogjuk be az orrát, és amikor kitátja a száját.... nem, ez így nem lesz jó. De akkor mit csináljunk?
Ha nyuszink megöregszik vagy megbetegszik, nézzük, mit tehetünk azért, hogy megőrizzük egészségét...
Szerintem mind a kettő nagyon fontos, de főleg a felvételihez! Biztos, hogy sok tanulással sikerülni fog a vizsga, de addig még nagyon sok idő van.
Szerintem igaza van a dokinak. Ő látta a kutyát és biztos el tudta dönteni, mi baja lehet. A legjobb, ha bíznak benne és az utasításai szerint kezelik a kutyust! (Én sem szoktam minden sántító kutyust egyből röntgenezni!)
A fedeztetésre alkalmas időpont általában a tüzelés 10-14. napja közé esik (első vércsepptől számítva). Ha séta közben kanokkal találkozik, majd azok jelezni fogják, hogy tüzel a szuka és a nőstény is szívesen fogadja közeledésüket. Egyébként mód van a ciklus pontos diagnosztikájára, ha állatorvoshoz fordul, miután elkezdődött a tüzelés.
Sűrűn és szakszerűen kell körmölni, vagy szakemberrel (juhásszal, állatorvossal) körmöltetni. Érdemes ezenkívül megvizsgáltatni, hogy nincs-e ízületgyulladása, ami szintén ilyen tüneteket is okozhat.
A szemek könnyezése normális, kezelni akkor kell, ha gennyes (tehát fehéres) a csipa. Féregtelenítésre széles spektrumú tablettát (Drontal cat) célszerű használni. Kölyökkorban 2 hetente kell féregteleníteni (ekkor még pasztával) 3-4 alkalommal, majd 1/4 évente, ekkor már tablettával.