151. Az illatos úton fut a kutya
Kutyák ezrei laknak a József Attila Lakótelepen: számukra új sétalehetőséget hozott a frissen kialakított kutyafuttató. Akár kutyakiképzést is kaphatnak a helyszínen.
Kutyák ezrei laknak a József Attila Lakótelepen: számukra új sétalehetőséget hozott a frissen kialakított kutyafuttató. Akár kutyakiképzést is kaphatnak a helyszínen.
Spániel- és kutyabarátok: miért ne vennétek spánieles naptárt, amivel a fajta bajba került egyedeinek felkarolását támogatjátok!
Bemutassuk a zsírfarkú sivatagi juhot, amely világrekorder a tejtermelésben, ráadásul valódi kezesbárány is egyben? Beee!
Az agility versenyeken sok múlik a gazdi ügyességén: például milyen gyorsan adja a kutya tudtára, hogy melyik akadály következik...
A Tennessee ájulós kecskés videónkat látva Rosset Ágnes olvasónk örömmel írta hozzászólását a cikkhez: „Nálam is előfordult, hogy egy törpekecském egyszer csak lefeküdt, én akkor azt hittem elpusztult."
Kedves Gadi! Nem tudom volt -e kontrasztos röntgen az esetleges idegentest kizárására, esetleg a vérből Addison betegségre irányuló vizsgálat? Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A cukorbeteg kutya kezelése nem egyszerű dolog, főleg akkor, ha már inzulint is kap. Az inzulin adagolás változtatásait szigorú állatorvosi kontroll mellett, a vércukorszint napi többszöri ellenőrzésével történhet csak. A napi kétszeri inzulin adásra való áttérés menetrendjét és minden fontos elemét az abban segítségükre lévő állatorvossal kell részletesen megbeszélniük. Az etetések számát nem biztos, hogy változtatni kell, de a mennyiségekben már lehet eltérés.
A leírt tünet mögött nem akut szervi okok állnak, ha nem pszichikai / viselkedési: a félelem és/vagy öröm álltal kiváltott stressz hatása. Ezt közvetlenül sem szocializációs tréningggel, sem kutyaiskolai módszerekkel nem lehet kezelni, megoldani. A félelmi tüneteket kiváltó okokat kell kezelni illetve az örömből eredő túlzott érzelmi megnyilvánulást csökkenteni. Ajánlom figyelmébe a gazdik számára elérhető ismeretterjesztő e-learning oktatást >>> www.4tappancs.net
Kedves Judit! A szürkehályog kezelésére a Cineraria Maritima általában D3-as potenciában használatos. Azonban van egy olyan szabály a homeopátiás kezelésben, hogy a terápia folyamán nem szabad a potenciákban visszalépni! Tehát előbb kellett volna a D3-ast, majd azt követően a D10-es potenciát alkalmazni. Jó lett volna, ha azt is megírja, hogy az eddigi kezelés hónapjai alatt tapasztalt-e javulást, és milyen mértékben! Ha már kapott a kutyus D10-est is ebből a szemcseppből, akkor én azt javaslom, hogy ebben a potenciában folytassa tovább napi 2x-i cseppentéssel, és - ahogy írja -, jó 3 hónapos használat után 1 hónap szünetet tartani. Azt azonban fontos még megemlíteni, hogy a szürkehályogot homeopátiával nem csak szemcsepp, hanem szájon át adandó formában is lehet kezelni. Ehhez a Calcium fluoratum és a Silicea nevű szer adását javaslom C30-as potenciában heti 1x felváltva. Ezt így több hónapon keresztül lehet a kutyusnak adni. Ha további kérdései lennének, kérem, hívjon, szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos http://www.kimintvet.hu/szelid/szelidnyito.html
A traszra nyugodtan ki szoktathatják, csak idegen kutyák által látogatott helyekre ne vigyék még. A szobatisztaságr szoktatás nem szokott később gond lenni. A megfelelő helyen elvégzett dolog után a jutalmazás egy pozitív megerősítés. Ezt kell többször ismételni majd. A napirendet a kutya megszokja, bármilyen is legyen az, de azért napi háromszori sétáltatást ajánlatos valahogy beiktatni.