151. Babézia:tények és tévhitek
Hazánkban a vérszívó élősködők által terjesztett kórokozók közül a kutyákra a babesiosis az egyik leggyakoribb veszélyforrás.
Hazánkban a vérszívó élősködők által terjesztett kórokozók közül a kutyákra a babesiosis az egyik leggyakoribb veszélyforrás.
Immár másodjára rendezik meg június 27-én a Pápai kutyás-sport és családi napot, melyre minden állatbarátot szeretettel várnak.
A macska nagyon szeretetteljes tud lenni, ha akar. De olykor az agyunkra megy. Mit tegyünk, ha idegesítően viselkedik?
Fogjuk be az orrát, és amikor kitátja a száját.... nem, ez így nem lesz jó. De akkor mit csináljunk?
Ha nyuszink megöregszik vagy megbetegszik, nézzük, mit tehetünk azért, hogy megőrizzük egészségét...
Ha a gőtédnek azon kívül, hogy "meghízott", nincs más kóros tünete: fajának, fajtájának megfelelően mozog, környezete felé a szokásos érdeklődést mutatja, a táplálékot elfogyasztja, kültakaróján elváltozás nem látható, akkor valószínűleg nincs nagy baj. Ha a fentiek közül bármelyik kóros tünetet mutatja a "meghízás" mellett, abban az esetben minél előbb mutasd meg állatorvosnak.
Abban az esetben, ha a sikló elfogyasztja az élő napos egeret, de a későbbiekben visszahányja, valószínűleg valamilyen emésztési probléma áll a háttérben. Minél előbb mutasd meg a siklót állatorvosnak, aki alapos vizsgálattal kiderítheti a háttérben álló okot, majd megfelelő kezelésben részesíti a kígyót.
Ha az enyém lenne a malac, akkor elvinném állatorvoshoz! Lehet, hogy azért tört le a foga, mert túl hosszú. Egyébként ki fog nőni (rágycsáló lévén folyamatosan növekszik a foguk, de addig is gondoskodni kell megfelelő/számára ehető tápról!), de mindenképpen rá kellene nézni "szakértő szemmel", hogy mi lehet a baja!
1. Egyszerűen be kell csukni az ajtót és akkor nem tud kimenni, így benti cica marad. Ha mégis nekiindulna, akkor rá kell ripakodni! 2. Szerintem a játék miatt nem kell aggódni. Az idősebb okosabb, és mindig tudja, hol a határ! Ha a kicsi túl messzire megy, a nagy "rászól", így tanulja meg, mit szabad és mit nem. Amúgy sem lehetne egész nap őrködni felettük.
Legelőször szívproblémára gondolnék (ez gyakori kistestű kutyáknál és hasonló tünetekkel jár), de más légzőszervi (esetleg más szervi) betegség, rendellenesség is okozhatja. Mindenképp kellene egy szakszerű állatorvosi vizsgálat, amivel nem várakoznék sokat, mert egy időben felfedezett szívbetegség esetén például sokat jelenthet az időben elkezdett kezelés.