151. Babézia:tények és tévhitek
Hazánkban a vérszívó élősködők által terjesztett kórokozók közül a kutyákra a babesiosis az egyik leggyakoribb veszélyforrás.
Hazánkban a vérszívó élősködők által terjesztett kórokozók közül a kutyákra a babesiosis az egyik leggyakoribb veszélyforrás.
Immár másodjára rendezik meg június 27-én a Pápai kutyás-sport és családi napot, melyre minden állatbarátot szeretettel várnak.
A macska nagyon szeretetteljes tud lenni, ha akar. De olykor az agyunkra megy. Mit tegyünk, ha idegesítően viselkedik?
Fogjuk be az orrát, és amikor kitátja a száját.... nem, ez így nem lesz jó. De akkor mit csináljunk?
Ha nyuszink megöregszik vagy megbetegszik, nézzük, mit tehetünk azért, hogy megőrizzük egészségét...
A kutyája hasa alján lévő elváltozásokat tanácsos lenne egy álatorvosnak megmutatni. A bőrbetegségek kezdeti tünetei legtöbbször enyhék és csak helyenként fordulnak elő, de hamarosan testszerte hasonló pörkök megjelenhetnek. Egy állatorvos meg tudja állapítani azt, hogy kell-e kezelni, ha igen, hogyan és mivel. Az állatok szépészeti és "divat diktálta trend" szerinti mindennemű csonkítása, így a kutyák farokcsonkítása is TILOS. Az állatvédelmi törvény rendelkezik ezzel kapcsolatban. A tenyésztő egyesületek is, megváltoztatva a fajtastandardjukat, ezek ellen a csonkítások ellen harcolnak.
Igen, van. A tüzelő kutyák vérében emelkedő tendenciát mutat a progeszteron hormon szintje. Ezt a hormont lehet erre specializálódott állatorvosi laborban megvizsgáltatni. Ebben az Ön állatorvosa biztosan segítségére lesz. Egymás utáni két-három vérvétellel lehet nagyon pontosan meghatározni a tüzelést.
Az árakkal kapcsolatban nem tudok semmit sem mondani, mert mindehol más és más ára van a beavatkozásoknak. De azt gondolom, ez a beavatkozás nem lehet túl drága.
Az állatorvosát sürgősen látogassa meg, mert egy általunk nem veszélyesnek ítélt vérzés a papagájok számára életveszélyes elvérzéshez vezethet.
Valószínűleg kötőhártya-gyulladása van a kiskutyának. A rövidorrú fajtáknál sokszor előfordul. Az állatorvos biztosan meg tudja állapítani, hogy kell-e kezelni és ha igen, milyen gyógyszerrel, mennyi ideig. Néha az is okozhat hasonló tüneteket, hogy egyszerűen a szőrszál belekerül a szemrésbe és az zavarja, irritálja a kutya szemét.