1561. Ismét lencsevégre kapták Szaffit, a szabadon engedett vadmacskát
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
Ha macskád hirtelen megharap, az zavaró és fájdalmas lehet. Ismerd meg az okokat, és tanuld meg jobban kommunikálni vele, hogy elkerüld a kellemetlen pillanatokat.
Alkalmi WC? Alternatív fekhely? A macskák előszeretettel veszik birtokba a frissen vetett ágyásokat a konyhakertben.
A macskákat ősidők óta misztikus, titokzatos állatokként tartják számon, és számos kultúrában különleges tulajdonságokkal ruházták fel őket. Az egyik legismertebb hiedelem szerint a macskáknak kilenc életük van, vagyis képesek túlélnie olyan helyzeteket is, amelyek más állatok számára végzetesek lennének. De honnan ered ez a mondás, és van-e valóságalapja?
A macskák egészsége szempontjából fontos a megfelelő testsúly fenntartása, mivel az elhízás komoly egészségügyi problémákat okozhat. De honnan tudhatjuk, hogy egy macska túlsúlyos, és mikor szükséges diétáztatni?
Lehet csípés, de lehet egy tompa ütés, vagy akár egy szúrás is. A fogágyban történt sérülés is okozhat ilyen tüneteket. Egy állatorvosi vizsgálat mindenképp jól jöhet!
Kedves Gazdi! Az összeszoktatás a macskák természetétől függ nagyrészt. Ha a macska vadászott már vagy kijár a lakásból, kockázatosabb, mert 1-2 hónapos kölyök malackát könnyen óriás egérnek néz, és szeretné levadászni. Mire a malacok elérik a felnőtt méretet, általában már nem tekintik zsákmányállatnak őket, de ezt sem lehet biztosra venni, ezért mindig legyünk a közelben, ha ketrecen kívül találkoznak. Mivel a vásárolt malackák valószínűleg soha nem láttak még macskát, a malacok nem félnek automatikusan tőlük, inkább érdeklődnek, és össze is szoktathatók, de mindig felügyelet mellett ajánlott őket egymáshoz engedni. A ketrec védelmet valahogy érdemes biztosítani legalább az első pár hónapban. Pl. egy erősebb lyukacsos függöny anyagot erősíteni az oldalakra, ez át is szellőzik, és a macskák automatikusan nem tudnak benyúlni, a takarítást nem akadályozza. Ha már beszoktak a malackák, a macskák egy idő után már nem fognak érdeklődni irántuk. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
A macska hasmenése nem betegség, hanem tünet. A kiváltó okok a következők lehetnek: ételallergia vagy-érzékenység, ételmérgezés, paraziták, vírusok, baktériumok, gyógyszerek, hyperthyreosis, helytelen táplálkozás.A macska hasmenés okát minél hamarabb ki kell deríteni, mert a folyadékveszteség miatt életveszélyes állapotba kerülhet a cicus.A stressz is okozhat hasmenést (új helyre költözés, kevesebb törődés...).
Kedves Gazdi, gyakori probléma, cikket írtunk róla >>
Lehet, hogy a tápszer okozza. Próbáljon meg macskatejpótlót venni, ha nem sikerül, ideiglenesen megoldás a hígítás is, de ha nem javulna a cica állapota, feltétlen mutassa meg állatorvosnak...