156. Házinyúl: ilyen a helyes tartás, gondozás, etetés
Mivel etessük, hogyan tartsuk a nyuszinkat? Elmondjuk, hogyan lehetünk felelős nyuszi gazdik!
Mivel etessük, hogyan tartsuk a nyuszinkat? Elmondjuk, hogyan lehetünk felelős nyuszi gazdik!
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Mérgeket az ember már ősidőktől fogva használ gyógyításra, így nem meglepő, hogy például a varangyos béka szárított bőre a középkorban a vízibetegség gyógyszereként volt használatos. Dél-Amerikában élnek kicsi, alig három cm-es békák, (Dendrobates genus) amelyeknek a bőrmérge a legerősebb állati eredetű mérgek közé tartozik.
A KONG termékek az USA-ban kifejlesztett, világszerte ismert, interaktív kutyajátékok. Alapanyaguk 100%-ig természetes gumi, így összehasonlíthatatlanul ellenállóbbak a szintetikus műanyag játékoknál.
Kedves Gazdi Ha jól értem még elég kevés időt töltöttek együtt, ezért nem rombolnám a bizalmat ezzel a lábtörléses dologgal, hanem inkább épiteném a kapcsolatot sok játékkal, kötödés erősitéssel stb. Aztán majd idő múlva próbálkoznék újra fokozatosan szoktatva hozzá a lábtörléshez. Van más megoldás is, pl egy rongyot kijelölni és megtanitani, h amig nem szárad meg (nincs elhivva róla) addig üljön ott, igy a lába is megszárad magától. A másik h van speciális lábtörlő kutyáknak amin ha átlépked akkor leszedi a tappancsáról a koszt. Ez is lehet megoldás. Remélem valamelyik megoldást jelent Önöknek Üdv Sugár Péter
Valószínűleg valamilyen tenyésztett macskafajta van a vérvonalban, amelyiknek ilyen színváltozata volt, és a cicánál ez öröklődött. A végleges szín gyakran csak 1 éves kor után alakul ki. Aggodalomra nincs ok.
Kedves Kérdező! Sajnos rossz hírem van, ami az, hogy igazából semmi okosat nem lehet a leírtakra válaszolni! Még állatorvosként sem. Emberek ilyen-olyan bajainál is gyakran előfordul, hogy hiába a sok-sok vizsgálat, hiába a sokféle próbálkozás és gyógyszer, nem javul a beteg állapota a kezelések hatására sem. Ez van, és ugyan szeretni nem kell ezt a helyzetet, de ettől még ez a "patthelyzet" mindennapos. A csivava egy olyan kutyafajta, ami ma már igen messze áll az "eredeti" kutyától. Ez a tenyésztés eredményeként jött így létre. A többségükkel szerencsére nincsenek problémák egész életükben, de vannak mindig olyan egyedek, amelyeknél ilyen-olyan problémák jelentkeznek idővel. Ez lehet a helyzet a lányáék kutyájával is. A leírtakból azt látom, hogy mostanra már gyakorlatilag minden lehetséges vizsgálatot elvégeztek rajta, és többféle gyógykezelési próbálkozás is volt már. Viszont, én azt gondolom, hogy senki nem ígért semmi biztosat, aki eddig kezelte. Én sem mernék ilyesmire vállalkozni. Más lehetőség nem marad, minthogy újabb és újabb állatorvoshoz vigyék, hátha valaki mégis képes csodát tenni.
A kutyák székrekedésének 2 fő oka a hiányos étrend és a mozgás hiánya. Ha úgy gondolod, hogy a kutyádnak székrekedése van, próbálj az ételébe egy kiskanál korpát keverni, amely serkenti a belek mozgását. Egy másik házi megoldás a kutya székrekedése ellen a pszillium beiktatása a kedvenced étrendjébe. Naponta 2xfél kiskanál csodát művelhet - ha több vizet is iszik, a szorulás jó eséllyel elmúlik. Abban az esetben, ha a pszilium nem működik, egy másik megoldás a kutya székrekedése ellen az ásványolaj. A kutyád étrendje tartalmazzon húst, valamint zöldségeket, elegendő mennyiségű rostot, és az ételében legyen elegendő víz. Azt se felejtsd el, hogy sok kutya mindent megeszik, amit csak lát, így a te dolgod, hogy vigyázz arra, mit fogyaszt el. Ne feledd: a kutyák gyomra egészen másként működik, mint az embereké, és sok étel, amit mi akár minden nap eszünk - mint például a szénhidrátok -, számukra károsak lehetnek. De a tejtermékek, a cukor, valamint a túlzásba vitt jutalomfalatok is okozhatnak a kutyádnál székrekedést. A helyes étrend mellett az elegendő mozgás is nagyon fontos a kutyák számára, ugyanis ezáltal nagyobb eséllyel előzhetjük meg a kutyák székrekedését is. A lakásban élő kutyákat minimum 2-3 alkalommal kell sétáltatni naponta, de a kertben élő kutyákról se gondold, hogy elég az, ha a kertben szaladgál. A kerti kutyák számára is fontos a napi, rendszeres sétáltatás - mind a fizikai, mind a pszichés egészségük érdekében! Fontos, hogy ha a kutyád székrekedése már 2 napja tart, vidd el állatorvoshoz, és ne várj tovább!