156. Téli lótartás - figyelj a takarmányozásra
A téli hideg nemcsak emberi áldozatokat szed: akár a lovak is megfagyhatnak a fűtetlen istállóban. Bőséges táplálékkal és a hideghez való szoktatással megóvhatjuk őket.
A téli hideg nemcsak emberi áldozatokat szed: akár a lovak is megfagyhatnak a fűtetlen istállóban. Bőséges táplálékkal és a hideghez való szoktatással megóvhatjuk őket.
Igen, bármily hihetetlen, van három emlős – a kacsacsőrű emlős, a hosszú orrú és a rövid orrú hangyászsün -, amely nem elevenszülő, hanem tojást rak. Nézzük, kik ők!
A legfontosabb szempont, hogy személyiségünknek és életkörülményeinknek megfelelő kutyát válasszunk. Ezért elsősorban saját magunkat kell megvizsgálnunk.
Vásárolhatunk kutyát tenyésztőtől, de vihetünk haza kutyát az állatmenhelyről is. Ne csak azt gondoljuk végig, hogy milyen kutyát szeretnénk! Vizsgáljuk meg a helyet is, ahonnan a kutyát elhozzuk! A tenyésztőnél is fontos odafigyelni a helyszín körülményeire.
A kecses, karcsú testű, békés, nyugodt természetű érdes fűsikló (Opheodrys aestivus) egyre kedveltebb terráriumi állat. A Háziállat.hu bemutatja, mihez kezdhetsz vele.
A kutyák székrekedésének 2 fő oka a hiányos étrend és a mozgás hiánya. Ha úgy gondolod, hogy a kutyádnak székrekedése van, próbálj az ételébe egy kiskanál korpát keverni, amely serkenti a belek mozgását. Egy másik házi megoldás a kutya székrekedése ellen a pszillium beiktatása a kedvenced étrendjébe. Naponta 2xfél kiskanál csodát művelhet - ha több vizet is iszik, a szorulás jó eséllyel elmúlik. Abban az esetben, ha a pszilium nem működik, egy másik megoldás a kutya székrekedése ellen az ásványolaj. A kutyád étrendje tartalmazzon húst, valamint zöldségeket, elegendő mennyiségű rostot, és az ételében legyen elegendő víz. Azt se felejtsd el, hogy sok kutya mindent megeszik, amit csak lát, így a te dolgod, hogy vigyázz arra, mit fogyaszt el. Ne feledd: a kutyák gyomra egészen másként működik, mint az embereké, és sok étel, amit mi akár minden nap eszünk - mint például a szénhidrátok -, számukra károsak lehetnek. De a tejtermékek, a cukor, valamint a túlzásba vitt jutalomfalatok is okozhatnak a kutyádnál székrekedést. A helyes étrend mellett az elegendő mozgás is nagyon fontos a kutyák számára, ugyanis ezáltal nagyobb eséllyel előzhetjük meg a kutyák székrekedését is. A lakásban élő kutyákat minimum 2-3 alkalommal kell sétáltatni naponta, de a kertben élő kutyákról se gondold, hogy elég az, ha a kertben szaladgál. A kerti kutyák számára is fontos a napi, rendszeres sétáltatás - mind a fizikai, mind a pszichés egészségük érdekében! Fontos, hogy ha a kutyád székrekedése már 2 napja tart, vidd el állatorvoshoz, és ne várj tovább!