156. Végre itt az állatbiztosítás: kutyára, macskára köthető
Az állatbiztosítás hazai meghonosítása a háziállat.hu régi szívügye: részletes és folyamatos tájékoztatást fogunk nyújtani az igénybe vehető szolgáltatásokról és tapasztalatokról.
Az állatbiztosítás hazai meghonosítása a háziállat.hu régi szívügye: részletes és folyamatos tájékoztatást fogunk nyújtani az igénybe vehető szolgáltatásokról és tapasztalatokról.
A videómegosztók legnépszerűbb, legszuperebb állatos kisfilmjeit nézegettük és kiválasztottuk az alábbi nyerő alkotásokat. Ez a mi top ötös listánk, egyetértesz velünk?
762. nap Egész nap aludtam, hogy éjszaka legyen majd elég erőm órákon át hangos nyávogással kaját követelni.
Még sosem látott senki olyat, hogy egy cica az orrára esett volna: esés közben ugyanis egy különleges szerve lép működésbe...
Először a kapkodás, majd a karácsonyi készülődés, amiben rettentően elfárad a macska. Alszik egy kicsit, majd jöhet a karácsonyfa és a díszek szemrevételezése.
A pontos diagnózishoz természetesen látni kellene a kutyát, sőt sokszor laboratóriumi vizsgálatra is szükség lehet annak eldöntésére, hogy mi okozza az elváltozást. Lehetséges, hogy bőrgyulladás (gombás, baktériumos?) miatt hullott ki a szőre vagy egy korábbi sérülés következménye a folt. Allergiás bőrproblémák (ekcéma) esetén is előfordulhat ilyen, ekkor nyalni/rágni is szokták a farkukat. Otthon meg lehet próbálni Neogranormon kenőccsel kezelni a területet, de ha nem múlik a folt, esetleg még nő is, akkor állatorvosnak kellene megmutatni.
A macska ivartalanítása akár már az első ivarzás előtt is lehetséges (7-12 hónapos kor). Azonban az állat teljes kifejlődése szempontjából 1-2 ivarzást érdemes kivárni. Átlagban 7-8 hónaposan szoktunk ivartalanítani.
Első alkalommal a kombinált oltást 1-2 hónap, a veszettség elleni oltást 6 hónap múlva kell ismételni, majd mindkettőt évente a macska élete végéig. Egy év után ugyanis csökken a védettség, körülbelül 2 év múlva meg is szűnhet.
A petefészek-eltávolítás egyszerűbb és kisebb beavatkozás. Ha a méh egészséges és nem vemhes az állat, akkor nem kell a méhet is eltávolítani. Erről természetesen Ön dönt, illetve ha a műtét során gond merül fel, konzultálni szoktunk a gazdival. A nőstény macskák valóban 2-3 hetente bagzanak.
A parvovírusos bélgyulladást okozó vírus, ha erre gondol, csak kutyákat betegít meg. Azért hívják "macskabetegségnek" a laikusok, mert valamikor a kórokozó vírus a macska hasonló családba tartozó vírusából (Panleukopenia vírus) alakult át kutyákat megbetegítő vírussá. Nem kapják el a macskák "parvo", vagyis panleukopenia vírusát a kutyák, ez csak cicákra veszélyes, de oltunk ellene.