161. Miért ivartalaníttassuk kandúrunkat?
Az állattartók, főleg ha férfiak, már az ivartalanítás szó hallatán magukhoz kapnak, és közlik, hogy szó sem lehet róla...
Az állattartók, főleg ha férfiak, már az ivartalanítás szó hallatán magukhoz kapnak, és közlik, hogy szó sem lehet róla...
Szétnéztünk a neten, hogy megkeressük a legjobb, legszuperebb kisfilmeket kutya-macska témában. Itt a mi top ötös listánk, van benne harc és világbéke, a fajok közötti különbségeket nem ismerő, mindent félresöprő tomboló érzelmek! Egyetértesz velünk?
A cicánk eddig rendesen viselkedett, de most valamiért nem az alomba, hanem inkább mellé pisil. A szagok és a romok eltávolítása pedig nem könnyű feladat. Nagyon alaposnak kell lennünk a feltakarításnál, ha azt akarjuk, hogy a cica újra a vécéjét - és ne a szőnyeget - használja.
Dr. Horváth László állatorvost kérdeztük, aki régi szakértője oldalunknak, emellett a Magyar Állatorvosi Kamara főtitkára is, a Magyarországon is egyre népszerűbbé váló állatbiztosításokról. Íme a legizgalmasabb válaszok!
Íme egy felmérés az állattartói igényekről és az állatorvosi szolgáltatásokról – összefoglaltuk a legfontosabb eredményeket.
Az adagja 1g/testsúly kg és 3 napon át kell adagolni.A fecskendőn látható beosztás 1 g ferdocatnak felel meg. Bolhairtás egy percben Emberre is veszélyes élősködők: minden negyedik kisállattartó veszélyben lehet
A sok " érzékeny" éppen jót jelent.
Kedves Gazdi! A jó minőségű spot on bolhairtók esetében a bolha nem tud már vért szívni és a nyálát befecskendezni. Nagyon valószínű, hogy a cicának nem (csak) bolha allergiája van, hanem pl virág pollenekre, gombaspórákra és/vagy poratkákra érzékeny. Ezt csak vérből végzett allergia diagnosztikával lehet kideríteni (Spot Platinum Allergia Test) és ennek megfelelő hiposzenzitizációval a tünetek megszűntethetők. Üdvözlettel Dr. Szaiszló Ferenc A kutya is lehet allergiás? Mivel és hogyan kezelhető a kutya allergiája? A szezonális kutyaallergia kezelése Kutya allergia: gyakran ismételt kérdések
A véleményem (ha már ezt kérdezte) a következő: A panleukopénia a macskák egyik legveszélyesebb vírusos fertőző betegsége. Nagy szerepe van abban, hogy ne legyen a világon annyi macska, amennyi lenne, ha nem lennének ilyen és ehhez hasonló betegségek. Az, hogy meggyógyult ebből a betegségből, már önmagában is nagy siker. Ha a betegség lezajlása után visszamaradt egy ilyen jelenség (tünet), akkor ezt úgy kell felfogni, hogy túlélte, bár maradt egy kis nyoma. Azt persze rettentően nehéz lenne megmondani, hogy a most tapasztalt tüneteknek valóban köze van-e a lezajlott betegséghez, de ez lehetséges, és nem zárható ki. Viszont ezt bebizonyítani elég bonyolult és költséges lenne, és gyakorlati értelme sem sok lenne. A most tapasztalt egyensúly zavar (mozgáskoordinációs zavar) egy idő után el is múlhat, de meg is maradhat, ill. a súlyossága változhat is, de ez lényegében nem befolyásolja a probléma megítélését. Figyeljék és legyenek kellő türelemmel, ill. közben tréningezzék magukat a "hiba" elfogadására, ha megmaradna. Macska panleukopenia (macska szopornyica)
Kedves Gazdi! Jól bevált homeopátiás szer a GELSEMIUM D6, amit napi 3x 3 globulus mennyiségben javaslom adagolni a kutyusnak - a homeopátiás szerbeadás szabályainak megfelelően! - max. 3 héten át. Ha ezalatt az idő alatt nem javulnak a tünetek, akkor mindenképpen egyedileg szükséges megkeresni a számára a legmegfelelőbb szert erre a problémára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos (06 20 928 4425) Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Szakértőnk: Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos Hogyan adagoljuk a homeopátiás szereket?