166. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Unjuk, hogy a macskánk mintákat kapar a komód lábába? Itt az ideje az átnevelésnek!
Akár hisszük, akár nem, léteznek kövér madarak. Túl sok mag, túl kevés repülés vagy mozgás, és máris komoly egészségügyi problémákkal kell szembenéznünk. Következzen hát, mik a teendőink, ha tollas barátunk fittségét sokáig meg szeretnénk őrizni.
Nekünk még nem volt szfinx cicánk, így nem volt alkalmunk segédkezni egy ilyen fajtájú egyed szülésénél. Így azt javaslom, hogy konzultáljon a tenyésztővel, és ha problémát észlel, kérjen állatorvosi segítséget.
Az állatorvos jól mondja és csak hallgasson rá. Amiket írt, kérdezett nagy általánosságokban kutyákra igaz, de csak nagy általánosságokban.
Kicsit zavaros a kérdése, vagyis az egész története. A "bari" azaz bárány, nem lehet vemhes, mivel juhnak a kicsinyét hívjuk báránynak, "bari"-nak. Ha mégis egy juhról van szó, akkor is zavaros a dolog. Egy anyajuh nem borjat ellik. Nem hogy kettőt, egyet sem. Ha azonban félretesszük a fajmeghatározás nehézkés oldalát, akkor is problémának és nagy gondnak lehet az előjele a "már második napja fáradt és fekszik" tünetcsoport. Magason vemhes, azaz ellés előtt álló anyajuhoknál és teheneknél is egyaránt előfordul a vemhességi ketozis (ellési bénulás) nevű szindróma. Ilyenkor minél hamarabbi állatorvosi segítségre van szüksége a kedvencének. Hívja ki a orvost az állathoz és vizsgáltassa meg a juhot.
A torok- és garatgyulladás kutyáknál sokszor hányással jár. Legtöbbször habos váladékot és néha az ételt is kihányja ilyenkor. Ha széklete van és nem hasmenéses, néhány nap alatt megszűnik a probléma. Ha a hányás nem szűnik meg, általános állapota is romlik, feltétlenül állatorvoshoz kell vinni a kutyát.
Az altatás és műtét stresszel jár, emiatt lehet rossz emléke az állatnak. Stressz sokféle tünetcsoportban jelentkezhet, csak vizelet-visszatartási problémát nem okoz, legalábbis nála valószínűleg nem… Microchip-beültetés nem okozhat gondot az állatnak, mivel ez egy nagyon kisméretű, szövetbarát anyag, és csak bőr alá van beültetve. Úgyhogy a gyakori vizelésnek és sok vízivásnak más oka lehet. Az állatkórházzal újból kellene beszélni és állatorvosnak megmutatni és megvizsgáltatni. Nem tanácsos keddig várni, mert addigra súlyosbodhat a dolog. Sok oka lehet a gyakori vizelésnek: a húgyhólyag fertőzéses gyulladásától kezdve a vesepanaszokig.