166. Mivel csábítanak a mókusok?
Ha a mókusok körül minden rendben van, nyugodtan viselkednek és vidáman ugrálnak, a farkuk lágyan követi a hát vonalát. Ha viszont veszélyt vagy idegent észlelnek idegesek lesznek, elbújnak és farkuk "S" formát ölt.
Ha a mókusok körül minden rendben van, nyugodtan viselkednek és vidáman ugrálnak, a farkuk lágyan követi a hát vonalát. Ha viszont veszélyt vagy idegent észlelnek idegesek lesznek, elbújnak és farkuk "S" formát ölt.
Minél magasabb egy fa vagy szekrény, annál jobb a macskának, mert akkor biztos helyről lehet vizsgálni a környezetben zajló eseményeket…
Mit tehetünk, ha a macskánk már megfertőződött? Hogyan kezeljük, és legközelebb hogyan előzzük meg a megbetegedést?
Télen gyakori probléma a kutyák a lábsérülései, melyekért a jég, a hó, illetve a felsózott utak tehetők felelőssé.
Az ember mellett élő macskák többsége általában finnyás és válogatós. Többségük nem hajlandó enni, ha az étel nem elég friss, ha túl meleg, túl hideg, ha valami zavaró körülmény van a közelben...
Pontosítsd kérdésed, mert nem értjük!
Vannak macskák, amelyek nehezen viselik el, hogy megszokott környezetüket egy másik fajtárssal kell megosztaniuk, különösen 15 éves korban, - a 2 nap egyébként nagyon rövid idő az összeszokásra. Az etető/itató edények egymástól való eltávolítása, az etetés időbeli elkülönítése, két külön alom, a játékok időleges elzárása, a régebb óta ott élő macska pihenőhelyétől az új jövevény mindenkori távol tartása általában segíteni szokott az átmeneti időszakban. További lehetőség lehet a fiatal macska ivartalanítása és egy Bach-virág terápia.
A kérdésre egy állatorvosi vizsgálattal, esetleges röntgen- vagy ultrahang vizsgálattal lehet választ kapni.
Vagy szervi (vese, vizeletrendszer, cukorbetegség, stb.) probléma lehet a kiváltó ok, vagy valamilyen berögződött rossz szokás, a tartási körülményekkel összefüggő jelölési vizelés.
A csipásodás nem önálló betegség, csupán tünet. Gyakran csak gyenge általános állapotra vezethető vissza, máskor fertőző betegségek tüneteként jelentkezik. Azt javaslom, hogy keressék fel a kezelő állatorvosukat, és szükség esetén a szemváladék laboratóriumi vizsgálatát is végezzék el.