166. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Unjuk, hogy a macskánk mintákat kapar a komód lábába? Itt az ideje az átnevelésnek!
Akár hisszük, akár nem, léteznek kövér madarak. Túl sok mag, túl kevés repülés vagy mozgás, és máris komoly egészségügyi problémákkal kell szembenéznünk. Következzen hát, mik a teendőink, ha tollas barátunk fittségét sokáig meg szeretnénk őrizni.
A műtéti bealtatás és így a császármetszéshez való bealtatás is nagy szaktudást igénylő, komoly tevékenység, mely teljes embert igényel. Mint ilyet, általában csak olyan orvos vállal fel, aki birtokában van a dolgok mikéntjének és az altatószerek anyaszervezetre, magzatokra gyakorolt hatásával is tisztában van. Vannak bódító és altatószerek, amelyek anyatejjel is választódhatnak. De ezeket császármetszésnél nem alkalmazzuk. Kevés tapasztalattal nem könnyű egy császármetszéssel született almot felnevelni. Mindig azt tanácsolom, hogy a tapasztalt tenyésztőkkel kell beszélgetni, tanácskozni. Sok tenyésztő szívesen segít, tapasztalatból tudom. Az alomnevelés terén talán sokszor többet is tud egy lelkiismeretes, agilis tenyésztő, mint az állatorvos, aki nem tenyészt kutyát. A kiskutyák elhullásának okát csak akkor lehetne pontosan megállapítani, ha boncolást kérnének. Naposkori alombetegségeket és kölyökelhullást nagyon sok tényező előidézhet.
Valószínű, hogy valamilyen fertőzés, betegség vagy fertőzött takarmány okozza a problémát. A híg széklet több mindenből adódhat, a szín, állag, szag minden betegségnél más és más jellegű. Kérem, írja le részletesen, hogy milyen a madár ürüléke, úgy többet tudnék segíteni. Ha a madár állapota romlik, forduljon állatorvoshoz. (Dr. Beregi Attila, tel.: 06-20-954-9743. Hivatkozzon rám nyugodtan!)
A képből nem tudom megítélni, milyen méretű lesz felnőtt korára, mert tudnom kellene, hogy kb. mennyi idős. Ha tacskó az anyja, akkor ugye rottweiler biztos nem lehet, csak tacskó-rottweiler keverék például. Fajtatiszta tacsi sem lehet, mert ilyen színben nem létezik. Egyszóval szép és aranyos keverék kutya lesz.
Én maradnék a cicákkal. :) Persze mindet azonnal ivartalaníttatnám, mert a verekedésekkor nagyon könnyen összeszedik a halálos leukózis és macska-AIDS vírusokat. A rengeteg árva kiscicáról nem is beszélve, akik rendszeresen születnek kandúrkodásuk következtében. Szóval biztos nem hagynám ott őket, bár lakásban nagyon nehéz az addig szabadon élő és nem ivartalanított kandúrokkal!
Szerintem beteg. El kellene vinni gyorsan állatorvoshoz.