166. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Unjuk, hogy a macskánk mintákat kapar a komód lábába? Itt az ideje az átnevelésnek!
Akár hisszük, akár nem, léteznek kövér madarak. Túl sok mag, túl kevés repülés vagy mozgás, és máris komoly egészségügyi problémákkal kell szembenéznünk. Következzen hát, mik a teendőink, ha tollas barátunk fittségét sokáig meg szeretnénk őrizni.
A seb a képen jól néz ki már szinte teljesen összeforrt. Még 2-3 napig akadályozzák meg hogy hozzáférjen és kenjék be valamilyen hámosító kenőccsel/pl.Neogranormon/ akkor teljesen meggyógyul.
Mindenképp azt javasolnám Önöknek, hogy vigyék el az állatorvosukhoz és alaposan vizsgáltassák ki a kutyust, mert így nem igazán tudok segíteni.
A leírtak alapján nagyon valószínű hogy valóban agyvérzés okozhatta a tüneteket és a szívmegállást.Valószínűleg egy másfél órányi autózást nem bírt volna ki.
Tisztelt Tulajdonos! Mindenképp az állatorvosával egyeztessen, hogy mit gondol alkalmasnak a kutyus esetében! Addig is olvasnivaló: Hirtelen sántít a kutyád? Keresztszalag szakadás? Sántításból bénulás: a kutya porckorongsérve Mit kell tudnod a kutya csípőízületi diszpláziájáról?
Kedves Csilla! Műtétek után általában két szer használatos: ARNICA C30, NUX VOMICA C30, melyeket napi 1x kell adagolni már a műtét előtti napon elkezdve(!), egészen a műtét után kb. 3-4 napig, a homeopátiás gyógyszerbeadás szabályai szerint! Mivel ebben az esetben ivartalanításról van szó, és az egy éves kora előtt történik a kutyusnál (korai ivartalanítás!), ezért érdemes az ivartalanítás utáni hormonális változásokat kiegyensúlyozó, a későbbi esetleges mellékhatásokat kivédő kúrát is elvégezni, ami egy három hónapos homeopátiás kezelést jelent. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy - ha csak valamilyen egészségi probléma nem indokolja - én egy éves kor előtt nem javaslom az ivartalanítást.) Amennyiben további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 20 928 4425! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 20 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Homeopátia és a kutya Hogyan adagoljuk a homeopátiás szereket?