171. Milyen az ideális akvárium az aranyhalak számára?
Az aranyhal (Carassius auratus auratus) tartásához nagy méretű (legalább 100-200 literes) akvárium szükséges. A gömbakváriumot pedig felejtsük el, az aranyhal nem szereti!
Az aranyhal (Carassius auratus auratus) tartásához nagy méretű (legalább 100-200 literes) akvárium szükséges. A gömbakváriumot pedig felejtsük el, az aranyhal nem szereti!
A macskát rendszeresen meg kell orvossal vizsgáltatni, de te is figyeld az állapotát, és ha úgy látod, hogy valami nincs rendben, vidd állatorvoshoz!
Bántalmazott, megkínzott, rövid láncon vashordóhoz kötött kutyák, éheztetett gazdasági állatok, az utakon elütött, és sorsukra hagyott kutyák és macskák, ezek mindennapos esetek hazánkban.
Régi betegség, de cseppet sem ment ki a "divatból"! Nem maga a "kis parazita" okozza a fő gondot, hanem áldatlan tevékenységének szövődményei az igazán problematikusak.
A háziállat.hu Fotójátékának 10 dobogósa közül sorsoltuk ki a nyertest. Kíváncsi vagy a nyertes fotóra és az ajándékra?
Pontosítsd kérdésed, mert nem értjük!
Vannak macskák, amelyek nehezen viselik el, hogy megszokott környezetüket egy másik fajtárssal kell megosztaniuk, különösen 15 éves korban, - a 2 nap egyébként nagyon rövid idő az összeszokásra. Az etető/itató edények egymástól való eltávolítása, az etetés időbeli elkülönítése, két külön alom, a játékok időleges elzárása, a régebb óta ott élő macska pihenőhelyétől az új jövevény mindenkori távol tartása általában segíteni szokott az átmeneti időszakban. További lehetőség lehet a fiatal macska ivartalanítása és egy Bach-virág terápia.
A kérdésre egy állatorvosi vizsgálattal, esetleges röntgen- vagy ultrahang vizsgálattal lehet választ kapni.
Vagy szervi (vese, vizeletrendszer, cukorbetegség, stb.) probléma lehet a kiváltó ok, vagy valamilyen berögződött rossz szokás, a tartási körülményekkel összefüggő jelölési vizelés.
A csipásodás nem önálló betegség, csupán tünet. Gyakran csak gyenge általános állapotra vezethető vissza, máskor fertőző betegségek tüneteként jelentkezik. Azt javaslom, hogy keressék fel a kezelő állatorvosukat, és szükség esetén a szemváladék laboratóriumi vizsgálatát is végezzék el.