176. King galamb: agresszív, de gyönyörű
A king galamb nem tartozik a jól költő galambfajták közé. Nagy testű, lomha és sok esetben agresszív, de gyönyörű...
A king galamb nem tartozik a jól költő galambfajták közé. Nagy testű, lomha és sok esetben agresszív, de gyönyörű...
Bántalmazott, megkínzott, rövid láncon vashordóhoz kötött kutyák, éheztetett gazdasági állatok, az utakon elütött, és sorsukra hagyott kutyák és macskák, ezek mindennapos esetek hazánkban.
Hány hónap a csüngőhasú malac vemhességi ideje, és hány hónaponként tüzel, sárlik? Ennek a folyamatnak hányadik napján legérdemesebb, legsikeresebb a fedeztetés?
Az arany teju vagy más néven pettyes teju akár 120 cm-re is megnőhet, különös ismertetőjele a hasán sorba helyezkedő pikkelyei, melyek egyszínűek vagy foltosak.
A fekete tatra érdekes formája, könnyű tarthatósága, tetszetős színe és nem utolsó sorban olcsó ára miatt kedvelt lakója kezdők, gyermekek és sokszor "öreg" akvaristák akváriumainak.
A kérdés csalóka,hiszen a Önök a bizonyítéka hogy túl lehet adagolni.De káros mellékhatás jelentkezése nem várható,legrosszabb esetben enyhe hasmenés lesz.
Kedves Viki! Nem probléma, ha "házi kosztot" kap, csak próbálják meg vegyesen, tehát ne csak húst, hanem mellé rizst, vagy ha főznek pl. húslevest, kaphat belőle tésztát, sárgarépát is (puffasztó természetesen ne legyen, ilyen pl. a bab, lencse).... Ha nem eszi a tápot nem baj (bár én többfélét kipróbálnék, nem csak a "nagy" márkákat), próbálja meg belekeverni a főtt ételbe. A hús is lehet "változatos": nemcsak csirke, marha, pulyka létezik, ott van a hal, vad, bárány stb... Egyébként szerintem szerencsésebb, ha kedvence vegyesen kap tápot, és otthoni/főzött ételeket.
Kedves Gazdi! A tünetek alapján ez egy atópiás allergia. Jó lenne egy allergia vizsgálatot végezni ( az egyik legjobb a 91 allergénes Spot Platinum teszt), majd ennek alapján kialaktani a diétát és az ártalmatlan hiposzenzitizáló kezelést alkalmazni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Sarolt! A halak megbetegedésére nem fog fény derülni mostmár. Ezeket el kellett volna boncoltatni szakemberrel, ha fontos tudni, mi a betegségük. Sajnos a halak kevés tünetet mutatnak.. ez alapján amit leírt sok betegség jöhet szóba. A teknősöknek valószínűleg nem lesz semmi bajuk a halak kórokozóitól... én megnyugodnék teknős fronton! Üdvözlettel -Éva
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján feltétlenül indokoltnak látok egy alapos, mindenre kiterjedő kivizsgálást, hogy minél hamarabb kiderülhessen, mi áll kedvence nehézlégzésének a hátterében. Ugyanis minél hamarabb fény derül a problémára, annál hamarabb lehet elkezdeni a gyógykezelését. Ha homeopátiás terápiát szeretne a kutyusnak, ahhoz fel kell, hogy keressen egy homeopata állatorvost, miután megtörtént a kivizsgálás. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea