176. A 10 leggyakoribb hullámos papagáj betegség
Helyes étrend és megfelelő gondozás mellett a hullámos papagáj 15-18 évig is elélhet. De milyen betegségek veszélyeztetik a hullámos papagájokat?
Helyes étrend és megfelelő gondozás mellett a hullámos papagáj 15-18 évig is elélhet. De milyen betegségek veszélyeztetik a hullámos papagájokat?
Avagy, amit a Hill’s-ről tudni érdemes. A Hill’s volt az első, aki bemutatta az antioxidánsok jótékony hatásait, amelyek semlegesítik a káros szabad gyököket: ezek felelősek lehetnek a szövetkárosodásért és a test öregedéséért.
Évente sok macska betegszik meg, vagy pusztul el olyan fertőző betegségek miatt, amelyeket vakcinázással meg lehetett volna előzni. A fertőző betegségeket okozó vírusok és baktériumok nagyon elterjedtek a macskák között. A nem oltott macskák könnyebben megbetegszenek és elpusztulnak.
Néhány kutyának egészen más fogalmai vannak a határokról, mint esetleg a gazdának. Ha kutyánkat már csak Harrynek becézzük Houdini után a bámulatos szökései miatt, akkor érdemes megfogadni pár jó tanácsot.
Ha kisrágcsálónk naphosszat tölt vakaródzással, hullik a szőre, bőre korpásodik és kedvetlen, akkor minél előbb vigyük állatorvoshoz!
Azt pontosan meg kell határozni, hogy a duzzanat hol és mely szervrészhez kapcsolódóan jelent meg. Ha egyoldali a duzzanat, elképzelhető az is, hogy a fog- és foggyökér betegsége miatt alakult ki. Ez esetben láz is helyén van. Ha foggyökér mentén kialakult tályog, "kitisztítva" néhány napi antibiotikumkúra után szépen meggyógyul. Ha leukosis gyanú felmerült, egy laborvizsgálattal(vérvétel) meg lehet állapítani azt, hogy állat pozitív-e vagy nem. De ezeket a műveleteket bízza rá az állatorvosára és beszéljen meg vele a teendőket.
A tünet oka lehet láz, fájdalom, a műtét gyengítő hatása miat fellépő lappangó betegség. Vigye állatorvoshoz, ezt nem lehet így diagnosztizálni.
Csak állatorvosi rendelvényre kapható állatpatikákban. Az Ovarid 20 mg tbl javaslom.
A leírtak alapján azt tanácsolom, hogy minél hamarabb látogassa meg az állatorvosát a macskájával. Ezek bizony komoly betegség tünetei lehetnek (bélgyulladás, bélelzáródás, vese-, májbetegségek, stb.).
Kedves Gazdi! Ilyen esetekben mindig szem előtt kell tartani a kiskutyát és ha 1-2 nap alatt nem tapasztalunk az állapotában javulást, állatorvossal ki kell vizsgáltatni. Ha rosszabodik az állapota (láz, hányás, hasmenés, stb.) rögtön kell segítséget kérni a dokitól.