176. A 10 leggyakoribb hullámos papagáj betegség
Helyes étrend és megfelelő gondozás mellett a hullámos papagáj 15-18 évig is elélhet. De milyen betegségek veszélyeztetik a hullámos papagájokat?
Helyes étrend és megfelelő gondozás mellett a hullámos papagáj 15-18 évig is elélhet. De milyen betegségek veszélyeztetik a hullámos papagájokat?
Avagy, amit a Hill’s-ről tudni érdemes. A Hill’s volt az első, aki bemutatta az antioxidánsok jótékony hatásait, amelyek semlegesítik a káros szabad gyököket: ezek felelősek lehetnek a szövetkárosodásért és a test öregedéséért.
Évente sok macska betegszik meg, vagy pusztul el olyan fertőző betegségek miatt, amelyeket vakcinázással meg lehetett volna előzni. A fertőző betegségeket okozó vírusok és baktériumok nagyon elterjedtek a macskák között. A nem oltott macskák könnyebben megbetegszenek és elpusztulnak.
Néhány kutyának egészen más fogalmai vannak a határokról, mint esetleg a gazdának. Ha kutyánkat már csak Harrynek becézzük Houdini után a bámulatos szökései miatt, akkor érdemes megfogadni pár jó tanácsot.
Ha kisrágcsálónk naphosszat tölt vakaródzással, hullik a szőre, bőre korpásodik és kedvetlen, akkor minél előbb vigyük állatorvoshoz!
Kedves Süni! A cicák elérkeztek az ivarérés idejéhez. Ilyenkor az addig békés egymás mellett élés bizony gyökeresen megváltozhat. Megjelenik a territoriális viselkedés is. Ez egy teljesen természetes folyamat cicáéknál. Ilyenkor érdemes elgondolkodni az ivartalanításon. Ez a legtöbb ilyen jellegű vislekedési problémát meg szokta oldani. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu A nőstény macska ivartalanítása - videón Miért ivartalanítsam a macskám?
Kedves Dalma! A Magnesium carbonicum CH5-ös vagy CH 9-es potenciáját lehet használni. DE!, ha már 1,5 hete kijön a kiskutyából minden, amit szopik, akkor érdemes lenne egy alapos kivizsgálás, ugyanis lehet, hogy valamilyen fejlődési rendellenesség, anatómiai probléma okozza a tüneteket, és azon nem fog segíteni a homeopátia. Mielőbbi gyógyulást kívánok a kiskutyának! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu info@kimintevet.hu
Bármennyire is aggaszónak tartják a helyzetet, jelenleg szerintem is tanácsos várni még egy kicsit. Ha a kutyájuk kicsit idősebb lenne, rögtön emlődaganat(ok)ra gyanakodnék, de így sem kizárható ez a lehetőség. Az eltelt 2-3 hét még nem 40-60 nap, ezt szerintem is tanácsos kivárni. Ha addig nem változik semmi, akkor mindenképpen szaporodásbiológiában jártas állatorvosnak kellene megmutatni, és vele konzultálva kellene megtalálni azt, hogy mi is ez valójában, ill. megbeszélni a megoldást (kezelést). Olvass tovább! Hogyan ápoljuk emlődaganatos kedvencünket? 10 éves pulinknál emlődaganatot diagnosztizáltak. Milyen homeopátiás szerek léteznek a kezelésre?
Kedves Mónika! Velem beszélt telefonon ... :) Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata www.kimintvet.hu info@kimintvet.hu
Kedves Hölgyem/Uram! Ha a nyuszi rosszul veszi a levegőt, akkor mindenképpen érdemes lenne mihamarabb felkeresni egzozikus állatokra szakosodott állatorvost, további vizsgálatok céljából. Üdvözlettel Meier Krisztina