1801. Tüzijáték vs. házikedvencek
Szilveszterkor ismét felcsendülnek a petárdák, tűzijátékok durranásai. Ezek a pirotechnikai eszközök kellemes szórakozást jelenthetnek az emberek számára, ugyanakkor nagyon megrémíthetik az állatokat!
Szilveszterkor ismét felcsendülnek a petárdák, tűzijátékok durranásai. Ezek a pirotechnikai eszközök kellemes szórakozást jelenthetnek az emberek számára, ugyanakkor nagyon megrémíthetik az állatokat!
Aki először lát földikutyát, azt hiheti, hogy valamelyik tudományos-fantasztikus film egyik szereplőjével találkozik, hiszen ez a különleges állat elsőre valóban elég bizarr képet fest.
Minden gyermek életében elérkezik az a kor, amikor egy kiskutyát, kiscicát, de legalább egy hörcsögöt szeretne. A szülőknek ilyenkor számos szempontot kell figyelembe venniük...
Újdonsült kis kedvencével érkezett a Jóban Rosszban stúdiójába a nyári szünet utáni első forgatási napon Szabó Zsófi. A Gyémánt névre keresztelt pár hónapos agár azonnal a stáb szívébe lopta magát, így valószínűleg gyakori vendég lesz a stúdióban.
A daganatos megbetegedések kiváltó okairól sajnos keveset tudunk. Persze vannak állítások erre vonatkozóan (a tudomány mai állásának megfelelően), de biztosat nem tudunk.
Ebben a korban már nem javasolnám a kutya vemhesítését! Ez több kellemetlenséggel, mint előnnyel járna. A daganatok az emlőtelepben alakulhatnak ki, de gyakorlatilag ezt nem befolyásolja az hogy ellett-e valaha, vagy sem, hiszen a kutyában hormonálisan ugyanazok a folyamatok játszódnak le vemhességneél és akkor is, ha nem vemhesül. Ettől némi eltérés mutatkozhat, ha az állat nem lesz álvemhes a tüzelést követő 7-8 hónap után. Igazán az emlődaganatok kialakulásának ezek az álvemhességek (főleg ha elhanyagoltak) segítenek. Az, hogy nem volt soha kiskutyája, legfeljebb a gennyes méhgyulladásra való hajlamot fokozza. Javaslatom, nem kell már befedeztetni, de minden tüzeléskor és az azt követő 2-3 hónapban nagyon figyelni a kutyát: Intő jelek: bágyadt, sokat iszik sokat vizel, gennyes, véres váladék folyik a hüvelyből. Ilyenkor azonnal orvoshoz kell fordulni!
Nagyon sok oka lehet a túlzott szőrhullásnak, pl. vitaminhiány, bőrgyulladás (gombás, baktériumos), ekcéma (allergia), parazitózis (rühösség, tetvesség stb.), tápanyagellátási zavar... Ezt nem lehet így a távolból megítélni, ezért javasolnám, hogy mutassa meg állatorvosnak!
Valószínű, hogy toklász ment a lábába. Ezért csak azt tanácsolhatom, hogy sürgősen vigye állatorvoshoz.
A hormonális rendszer egyedfejlődése során "serdülőkorú" kutyákban is gyakran figyelhetünk meg fokozott szomjúságot. A vér glükózszintjének ellenőrzését és homeopata állatorvos felkeresését javaslom.
Nehéz lenne pontosan meghatározni, hogy mennyi az alvásigénye egy 9 hete shih-tzunak. Az biztos, hogy az éjszakát nyugodtan átalusszák, nappal viszont nagyon aktívak tudnak lenni, megállás nélkül játszanak, rohangálnak, de ha elfáradnak "ledőlnek" aludni egyet. Ilyenkor mindenképpen nyugton kell hagyni őket, hogy pihenhessenek. A lényeg, hogy egy kiskutya megfelelő "önszabályzó" rendszerrel rendelkezik, ami az alvást illeti és erre kell tekintettel lennünk!