1801. Tüzijáték vs. házikedvencek
Szilveszterkor ismét felcsendülnek a petárdák, tűzijátékok durranásai. Ezek a pirotechnikai eszközök kellemes szórakozást jelenthetnek az emberek számára, ugyanakkor nagyon megrémíthetik az állatokat!
Szilveszterkor ismét felcsendülnek a petárdák, tűzijátékok durranásai. Ezek a pirotechnikai eszközök kellemes szórakozást jelenthetnek az emberek számára, ugyanakkor nagyon megrémíthetik az állatokat!
Aki először lát földikutyát, azt hiheti, hogy valamelyik tudományos-fantasztikus film egyik szereplőjével találkozik, hiszen ez a különleges állat elsőre valóban elég bizarr képet fest.
Minden gyermek életében elérkezik az a kor, amikor egy kiskutyát, kiscicát, de legalább egy hörcsögöt szeretne. A szülőknek ilyenkor számos szempontot kell figyelembe venniük...
Újdonsült kis kedvencével érkezett a Jóban Rosszban stúdiójába a nyári szünet utáni első forgatási napon Szabó Zsófi. A Gyémánt névre keresztelt pár hónapos agár azonnal a stáb szívébe lopta magát, így valószínűleg gyakori vendég lesz a stúdióban.
A daganatos megbetegedések kiváltó okairól sajnos keveset tudunk. Persze vannak állítások erre vonatkozóan (a tudomány mai állásának megfelelően), de biztosat nem tudunk.
Sajnos más szájon át adható készítmény nincs forgalomban erre a célra! Az adagot emelni lehet esetleg, nem tudom mit jelent ez a 4 mg dózis, de a maximális adagja 2 mg/testtömegkg. Talán így használ és nem izgalmi állapotot, hanem sedációt okoz.
Az első féregtelenítést 2 hetes korban kell elvégezni, majd 2 hetente ismételni kb. 12 hetes korig. Az első oltás 7-8 hetesen ajánlott, mivel az anya oltva volt. A bolhairtás Frontline spray-vel vagy Stronghold spot on készítménnyel javasolt A macskák csak a bolhákat és a bélférgeket tudják átadni, más betegséget nem okozhatnak kutyáknál. A baromfi jelenléte szintén veszélytelen. A kicsik kb. 6 hetes korukig szopnak, de már 3-4 hetes korban rá lehet őket szoktatni a kölyöktápokra (puppy és junior táp), a jó minőséget érdemes preferálni pl. Eukanuba, Hill´s, Royal Canine, Acana, stb.
Az elásott eledelt általában soha nem tudják "előkeresni" a kutyák, csak véletlenszerűen találják meg egy-egy kerti ásás alkalmával. Az elásás minden bizonnyal azért történhet, mert nem éhes a kutya. Ha szüksége lenne erre a plussz eledel mennyiségre, biztosan megenné, de gondolom kellő biztonságban érzi magát, ami a tápellátást illeti. Egyébként egy jó minőségű táp etetésével a kutya mindent megkap, amire szüksége van.
A hasterime növekedésnek számos oka lehet, a kutyáknál a májbetegség nem nagyon jár ascitessel. Alapos és sürgős orvosi kivizsgálás szükséges!
Sajnos, igen. A rühatka (Sarcoptes scabiei canis) a kutya rühösségének kórokozója, amely közvetlen érintkezéssel terjed a kutyák, valamint a kutya és az ember között. Néhány napnál tovább azonban nem képes életben maradni a gazdaszervezet, azaz a kutya nélkül. A rühatka az ásóatkák közé tartozik. Azért nevezik ásóatkának, mert a megtámadott bőrben járatokat váj. A bőrben megtelepedett atka jellegzetes elváltozásokat és gyulladást okoz. A kártétele nem csupán mechanikai, hanem toxikus is. Az emberre átkerült rühatka a ruhán is átrágja magát, hogy a bőrt elérje. Főleg azokat a területeket támadja meg (öl, mellkas, alkarok), amelyekkel a gazdi a kutyával érintkezik. A bőrreakció az irritáló bőrkiütéstől a súlyos allergiás reakciókig terjedhet. Mivel az ember nem természetes gazdaszervezete a rühatkának, az atka csak néhány órán át tartózkodik az ember bőrén, de a kutyával történő folyamatos érintkezés az ember állandó újrafertőzését eredményezi. A rühösség mind az emberen, mind a kutyákon a jól kezelhető betegségek közé tartozik, de a betegek orvosi, illetőleg állatorvosi ellátása nélkülözhetetlen.