1816. Bolhák, tetvek, kullancsok: mit tegyünk a macska élősködői ellen?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Mérgezőek lehetnek különböző virágok, növények és azok a rágcsálók, amelyeket az ember mérgekkel akar kiirtani, valamint a különféle permetezőszerek is. Ha mérgezés gyanúja áll fenn, feltétlenül forduljunk állatorvoshoz, így talán még elkerülhetjük a nagyobb bajt.
Pár nap és kezdetét veszi a munkakutyások világának legrangosabb rendezvénye, az FCI IPO Munkakutya Világbajnokság, a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületének szervezésében, a zalaegerszegi ZTE stadionban.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Kedves Kérdező! Nem tudok mást válaszolni, mint azt, hogy néha a szteroidokra is (nagy) szükség van egyes kórképek kezelésében. Tudomásul kell(ene) venni, hogy ha nem lennének a szteroidok, sokféle betegség nem lenne eredményesen kezelhető! Ha a beteg állapota azt indokolja, akkor bizony ezt a "fegyvert" is be kell vetni! És itt nem arról van szó, amikor a szteroid kezelést egy sor más betegségnél feleslegesen alkalmazzák! Szóval, szerintem ne ódzkodjon ettől, az Ön félelmétől a kutyája élete függhet! Tudj meg többet a babéziózisról >> Ezek a kullancs okozta babáziózis tünetei kutyáknál
Őszinte válaszom, hogy ez egy amolyan patthelyzet! De! A fogkövek eltávolítása (szerintem) azért nem egy műtét, bár ahhoz, hogy ezt rendesen el lehessen végezni, a kutya enyhe altatása valóban szükséges. De ez sem kivitelezhetetlen, ha kellően odafigyelnek rá az altatásnál. Esetleg előtte érdemes egy vérvizsgálatot elvégeztetni és megnézetni néhány enzim értékét (főleg a májműködésre tekintettel), és ha jók az eredmények, szerintem nem kellene ettől annyira félni!
Kedves érdeklődő! Sajnos tenyésztőként én nem tudok egyebet javasolni ilyen esetben, mint az állatorvosi kezelés. Hasonló tüneteknél valóban antibiotikumos kezelést szoktak alkalmazni. A sünökhöz értő állatorvosok országos listáját a Tüskeböki tenyészet oldalán megtalálhatja.
A kutya fogazata a ragadozó életmódhoz alkalmazkodott, ezért ha egy kisebb darab latörik akkor is megfelelően működik tovább. Ha nagy darab törik le és a fogmeder begyullad, akkor ki kell húzatni a beteg fogat.
Először is azt javaslom hogy minél előbb keressenek fel egy egy állatorvost,vizsgáltassák meg a kutyát, és ha az egészségi állapota megengedi akkor az oltást is be lehet adni. Igazán komoly következménye csak annak van, ha az oltatlan kutya esetleg megharap valakit. Akkor teljesen jogosan tetemes büntetésre számíthat.