181. Macska súlyemelő-verseny japán módra
Mekkora súlyt bír felemelni egy macska? A japánok nem csak gondolkodtak rajta, hanem tesztelték is őket! Nézd csak!
Mekkora súlyt bír felemelni egy macska? A japánok nem csak gondolkodtak rajta, hanem tesztelték is őket! Nézd csak!
Az állatok tartásával kapcsolatos legalapvetőbb ismeretek hiánya gyakran konfliktusok és szomorú tragédiák forrása, így a megunt kedvencek nemritkán menhelyekre, gyepmesteri telepekre vagy az utcára kerülnek.
Tudtad, hogy nem is maga a bolha okozza a fő gondot, hanem a tevékenységének szövődményei jelentik az igazán nagy problémát?
A törpenyúl ideális kisállat, mert tartható szabadban és lakásban egyaránt. A tenyésztők számtalan változatot hoztak létre, így mindenki megtalálhatja a neki tetszőt.
Van cuki, macskaüldözős, csirkerendőrséges és kutyakergetős nyuszis videó is. Nézd meg őket!
Az állatok bántalmazása és kínzása sehol nem engedélyezett, viszont a jó szomszédság érdekében valahogy önnek kell megoldania, hogy a macskák ne járjanak át a szomszédba. Ez nehéz, és gyakran csak a macskák lakásban tartásával oldható meg, és csak felügyelettel való udvari kintléttel.
Kedves Gazdi! Sajnos vizsgálat nélkül lehetetlen megmondani, hogy mi a bajuk a cicáknak. Mindeképpen szükséges bőrkaparék vizsgálatot csinálni. A véres vizelet valószínűleg a szociális stressz miatt kialakuló hólyaggyulladás (FIC) eredménye. Meg kellene próbálni a helyi állatvédőkkel a kapcsolatot. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Ne adják tovább a gyógyszert, hogy ne legyen komplikáció, ha esetleg mégis vemhes. Viszont jó lenne, ha kb. 3-4 hét múlva elvinnék állatorvoshoz ultrahangos vemhességvizsgálatra...
Kedves Adrienn! Pépes étrend bármilyen formában (konzerv, alutasak, bébiétel, turmix stb.). Az okát viszont meg kellene keresni, úgyhogy szerintem vizsgáltassa ki állatorvossal. Sokféle betegség állhat a háttérben: pl. veseprobléma, FeLV, FIV, fogbetegségek stb. Ennek ismeretében kaphat - az Ön által említett - folyékony gyógyszert vagy tablettát...
Ez sajnos egy olyan probléma, amin gyakorlatilag nem tudunk segíteni. A háttérben leggyakrabban az ún. hypertófiás járó szívizom elfajulás áll, aminek a lényege, hogy a szívizomzat olyan mértékben megvastagszik, hogy emiatt nem képes a megfelelő keringést fenntartani. Így a vér áramlása lelassul, lehetőséget adva ezzel a vérrögök kialakulására, amelyek aztán elakadnak a érrendszerben. A leírtakból az következik, hogy magának a vérrögnek az eltávolítása nem sokat segítene az alapbaj megoldhatatlansága miatt. A legtöbb ilyen beteg vagy magától elpusztul, vagy előbb-utóbb elaltatásra kerül. Ez utóbbi oka elsősorban a csillapíthatatlan fájdalom, ami miatt nehéz az állat szenvedését nézni.