1891. Kuvasz, az intelligens kutya
A kuvasz pontos eredetét homály fedi. Feltételezhető, hogy már a népvándorlás idején a mai kuvaszhoz nagyon hasonló kutyák szolgálták őseinket.
A kuvasz pontos eredetét homály fedi. Feltételezhető, hogy már a népvándorlás idején a mai kuvaszhoz nagyon hasonló kutyák szolgálták őseinket.
Az agarak a legősibb kutyafajták, legrégebbi társai az embernek. Ők segítették az embereket a mindennapi megélhetést nyújtó vadászatban.
Magyar fajta, de még itthon sem ismerik túl sokan ezt a szívós, értelmes kutyát. Mit kel tudni erről a kivételes terelőkutyáról?
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
Aki már élt vele együtt, az tudja, hogy a pumi ellenállhatatlan késztetést érez arra, hogy a középpontban legyen, a maga saját kicsi világában szerepeljen.
Bizonyára történt valami ami elkerülte a figyelmüket, vagy nem voltak jelen a történésnél. Csak egy helyszíni megfigyeléssel, teszteléssel lehet az okot kideríteni, majd megoldási javaslatokat tenni.
A leírt viselkedésnek nincs köze az orrához és a szaglásához, azzal biztosan nincs baj. Fokozottan érdeklődik az izgalmas szagok iránt, ilyenkor izgatott lehet. A jelenség két dolog lehet: vagy a yorkiknál gyakori légcsőszűkület (röntgen vagy inkább endoszkópos vizsgálat tudja ezt igazolni), vagy az ártalmatlan un. visszafelé tüsszentés(reverz sneezing), ami a csukláshoz hasonlóan akaratlagosan nem befolyásolható és nem igényel kezelést. Ilyenkor pár másodpercre fogja be picit az orrlyukait, erre általában megszűnik. Párszor lehet, hogy ismételni kell. Ha nem múlik a roham, a légcsőszűkület a valószínű. Azzal forduljanak állatorvosukhoz.
Kedves Gazdi! A nagytestű kutyák öregedése 6-7 éves kortól kezdődik. A kutyusnak valószínűleg fehérjevesztéses idült bélbetegsége van, de ezt csak laborvizsgálatokkal lehet bizonyítani és a gyógykezelést elkezdeni. De minnél sürgődebben, mert a betegség bizonyos stádiumában életveszélyes állapot alakulhat ki. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Biztos, hogy nincs köze az évekkel ezelőtti betőréshez. Vizsgáltassa meg állatorvosával feltétlenül!
Aggodalma jogos. Nem stimmel a fajta, az oltások is túl koraiak lennének. Nem tudom szerepel-e állatorvos pecsétje a könyvben? Azt ugyanis nem a tenyésztőnek kell kitölteni hajnalban, hanem az állatorvos állítja ki az első kezeléskor (féregtelenítés vagy oltás), aláírja, lepecsételi több helyen is. Microchipnek is kellene elenni a kutyában, ugyanis tulajdonos váltásnál már évekkel ezelőtt is kötelező volt , előbb, mint az általánosan kötelező chipelés. Az első oltást 7-8 hetesen szoktuk adni, de lehet már 6 hetesen is. Semmi gond, ha mégis kapott előtte, 2 hetente akkor is javasolt az oltás. Vigye a kutyát most a választott állatorvosához, ő tudni fogja, mi a teendője.( valószínűleg kiállít egy új könyvet szabályosan)