186. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Előfordul, hogy kutyáink játékos kedvükben harapóssá válnak. A tapasztalatlan gazdák gyakran szembesülnek ezzel a kellemetlen jelenséggel, legyen szó pár hónapos kiskutyáról, vagy menhelyről örökbefogadott, idősebb kutyáról.
A kutyák, annak ellenére, hogy háziállatok, előre nem látható lények maradtak. Ha nem részesülnek idomításban, az annyira szeretett négylábú bármikor megtámadhatja gazdiját és úgy viselkedik, mint egy vadállat.
Az utóbbi 2 évben az állattartók száma exponenciálisan megnövekedett. Míg egyesek teljes lelküket beleadják az állatok gondozásába, mások szép kis pénzösszegekhez jutnak az illegális állatkereskedelemmel.
A modern altatási technikák alkalmazásával az állatok élete nincs veszélyben a műtőasztalon. De vajon mi a helyzet műtét után?
Kedves Gazdi Ha jól értem még elég kevés időt töltöttek együtt, ezért nem rombolnám a bizalmat ezzel a lábtörléses dologgal, hanem inkább épiteném a kapcsolatot sok játékkal, kötödés erősitéssel stb. Aztán majd idő múlva próbálkoznék újra fokozatosan szoktatva hozzá a lábtörléshez. Van más megoldás is, pl egy rongyot kijelölni és megtanitani, h amig nem szárad meg (nincs elhivva róla) addig üljön ott, igy a lába is megszárad magától. A másik h van speciális lábtörlő kutyáknak amin ha átlépked akkor leszedi a tappancsáról a koszt. Ez is lehet megoldás. Remélem valamelyik megoldást jelent Önöknek Üdv Sugár Péter
Valószínűleg valamilyen tenyésztett macskafajta van a vérvonalban, amelyiknek ilyen színváltozata volt, és a cicánál ez öröklődött. A végleges szín gyakran csak 1 éves kor után alakul ki. Aggodalomra nincs ok.
Kedves Kérdező! Sajnos rossz hírem van, ami az, hogy igazából semmi okosat nem lehet a leírtakra válaszolni! Még állatorvosként sem. Emberek ilyen-olyan bajainál is gyakran előfordul, hogy hiába a sok-sok vizsgálat, hiába a sokféle próbálkozás és gyógyszer, nem javul a beteg állapota a kezelések hatására sem. Ez van, és ugyan szeretni nem kell ezt a helyzetet, de ettől még ez a "patthelyzet" mindennapos. A csivava egy olyan kutyafajta, ami ma már igen messze áll az "eredeti" kutyától. Ez a tenyésztés eredményeként jött így létre. A többségükkel szerencsére nincsenek problémák egész életükben, de vannak mindig olyan egyedek, amelyeknél ilyen-olyan problémák jelentkeznek idővel. Ez lehet a helyzet a lányáék kutyájával is. A leírtakból azt látom, hogy mostanra már gyakorlatilag minden lehetséges vizsgálatot elvégeztek rajta, és többféle gyógykezelési próbálkozás is volt már. Viszont, én azt gondolom, hogy senki nem ígért semmi biztosat, aki eddig kezelte. Én sem mernék ilyesmire vállalkozni. Más lehetőség nem marad, minthogy újabb és újabb állatorvoshoz vigyék, hátha valaki mégis képes csodát tenni.
A kutyák székrekedésének 2 fő oka a hiányos étrend és a mozgás hiánya. Ha úgy gondolod, hogy a kutyádnak székrekedése van, próbálj az ételébe egy kiskanál korpát keverni, amely serkenti a belek mozgását. Egy másik házi megoldás a kutya székrekedése ellen a pszillium beiktatása a kedvenced étrendjébe. Naponta 2xfél kiskanál csodát művelhet - ha több vizet is iszik, a szorulás jó eséllyel elmúlik. Abban az esetben, ha a pszilium nem működik, egy másik megoldás a kutya székrekedése ellen az ásványolaj. A kutyád étrendje tartalmazzon húst, valamint zöldségeket, elegendő mennyiségű rostot, és az ételében legyen elegendő víz. Azt se felejtsd el, hogy sok kutya mindent megeszik, amit csak lát, így a te dolgod, hogy vigyázz arra, mit fogyaszt el. Ne feledd: a kutyák gyomra egészen másként működik, mint az embereké, és sok étel, amit mi akár minden nap eszünk - mint például a szénhidrátok -, számukra károsak lehetnek. De a tejtermékek, a cukor, valamint a túlzásba vitt jutalomfalatok is okozhatnak a kutyádnál székrekedést. A helyes étrend mellett az elegendő mozgás is nagyon fontos a kutyák számára, ugyanis ezáltal nagyobb eséllyel előzhetjük meg a kutyák székrekedését is. A lakásban élő kutyákat minimum 2-3 alkalommal kell sétáltatni naponta, de a kertben élő kutyákról se gondold, hogy elég az, ha a kertben szaladgál. A kerti kutyák számára is fontos a napi, rendszeres sétáltatás - mind a fizikai, mind a pszichés egészségük érdekében! Fontos, hogy ha a kutyád székrekedése már 2 napja tart, vidd el állatorvoshoz, és ne várj tovább!