1966. Miniszteri kitüntetést kapott a cseh hadsereg egyik kutyája
Miniszteri kitüntetést kapott kedden a cseh hadsereg Athos nevű németjuhásza, amely 2012 afganisztáni bevetése során súlyos sebesüléseket szenvedett.
Miniszteri kitüntetést kapott kedden a cseh hadsereg Athos nevű németjuhásza, amely 2012 afganisztáni bevetése során súlyos sebesüléseket szenvedett.
A túzok (Otis tarda) hazánk és Európa legnagyobb termetű röpképes madara, a pusztai táj szimbóluma. Nyugat-Európa legtöbb országából kipusztult.
A MISINA Mentőcsoport speciális kutyás mentőegységét nagy értékű felszereléssel támogatja meg a Bende Művek.
A világon elsőként hasonlították össze az ember és egy nem főemlős állatfaj agyműködését az MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport munkatársai, és azt találták, hogy a kutya agyában csakúgy, mint az emberében, létezik egy fajtársak hangjaira érzékeny terület.
Tényleg létezik kutya és macska között barátság, nem ősellenségek. Ezt egy nemrég megjelent tanulmány is igazolja, melyben a kísérletek során a vizsgált kutyák és macskák nagy részénél (66%) kölcsönös barátságot tapasztaltak, míg agresszivitást csupán kevés esetben (8-9%).
Igen ! Legalább az egyik ivartalanítását javaslom. Az enyhült vagy megszűnt szexuális konkurencia mellett könnyebbé válik a két kuty közötti hierarchikus falka sorrend beállítása.
Egy kan kutya mindig képes a párzásra, - a jelenséget a szuka kutya tüzelése válthatja ki, ellenben azt írta, hogy "nem lehet neki". Ebből meg bátorkodom arra következtetni, hogy a szuka kutya ivartalaníttatva van. (?) Hasonló esetekben nem a különzárás a megoldás, - az már csak az emberi tehetetlenség kimutatása. Véleményem szerint a kan kutya túlzott szexuális dominanciája valószínűleg a hiányzó rangsorból, elkényeztetésből vagy "elemberesítésből" ered, esetleg a szuka kutya álvemhességi tüneteire reagál. Ezeken a tartási körülmények megváltoztatásával, a kan kutya ivartalanításával, a dominancia csökkentésére irányuló tréninggel és a rangsor beállításával lehet változtatni. Az esetleges álvemhesség tünetei homeopatikus szerekkel jól kezelhetőek.
Lehet, hogy Ön nem látja, de valami még is változhatott (illatanyag, idegen állat, paraziták, stb.) Az Önök helyében én beengedném a házba. Gondolom vadászni nem járnak vele, házőrzésre nem igazán alkalmas fajta, - akkor minek is van kint ! Éljen a társállat tartás ! Vesszenek a kutyáknak emberek által gyártott ´műproblémák´ !
Tisztelt Mónika, mindenképpen az Állatorvosi Egyetemet ajánljuk, ám ehhez Budapestre kell jönnie! Sok sikert a pályához, Dr. Háziállat
1./ A homokozó nem jó megoldás. Csak szigorú tiltással és a 4TAPPANCS M-F-I-J tréning módszerének alkalmazásával. 2./ Ugyan úgy mint az 1./ pont, azzal kiegészítve, hogy amennyiben egy fiatal (3-6 hónapos) kutyáról van szó akkor a fogváltás miatt rág, és ehhez szüksége van elrágható préselt bőrre, bikacsökre, rágó játékokra, stb. - amivel dörzsöli az ínyét. Mind a két pontra igaz, hogy előfeltétel, hogy a kutya szellemi és fizikai igényeit ki kell elégíteni mert a jelenségeket általában egy ´unatkozó kutya´ csinálja és nem egy ´fáradt kutya´ !!! Vannak ilyen szerek, kenhető és spray formában is, (érdeklődjön a FRESSNAPF áruházban) de nem jelentenek 100 % -os garanciát. A fenti tanácsok, tippek alkalmazása nélkül nem elég hatékonyak. Tapasztalataim alapján az élőlényekkel szemben bevetett érzéketlen technikai dolgok kevésbé hatékonyak, mint amiket az ember, mint másik értelmes-érző-gondolkodó élőlény nyújthat.