1971. A keleti sün az év emlőse 2014-ben
A keleti sün (Erinaceus roumanicus) Magyarországon elterjedt faj, leginkább a fás, cserjés vidékeken megfigyelhető, lakott területen kifejezetten gyakran bukkan fel.
A keleti sün (Erinaceus roumanicus) Magyarországon elterjedt faj, leginkább a fás, cserjés vidékeken megfigyelhető, lakott területen kifejezetten gyakran bukkan fel.
„Tartanád folyamatosan kikötve legjobb barátodat?” – tette fel a kérdést Schell Judit budapesti járókelőknek hétfőn reggel. A színművésznő a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felelős állattartást népszerűsítő „Szabad a Gazdi” programjának nagyköveteként indította el azt az országos kampányt, amely a kutyák állandó megkötésének káros hatásaira hívja fel a figyelmet.
Nem véletlen, hogy Falco, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) méregkereső kutyája csak most mutatkozik be a nyilvánosság előtt.
A bélparaziták okozta fertőzéssel vagy hétköznapi nyelven a férgességgel, annak tüneteivel és kezelésével minden állattulajdonosnak hasznos tisztában lennie.
Az emberek többsége úgy tudja, hogy a macskák egyik legkiválóbb táplálékforrása a tehéntej - ami óriási tévedés annak ellenére, hogy a macskák általában tényleg nagyon szeretik a tejet és a tejtermékeket.
Ezek olyan tünetek, amellyel azonnal állatorvoshoz kell fordulni, mert akár súlyos baja is lehet!
Azt, hogy mi lehet a kutya baja, sajnos én sem fogom tudni megmondani. Ilyen esetekben csak azt lehet tenni, hogy vinni kell újabb és újabb vizitekre az állatorvoshoz (esetleg megmutatni egy másiknak is), hátha előbb-utóbb kiderül végre, mi is a bibi.
Ha jól számoltam 7 évesen fogadták örökbe a kis kutyát és 6 hónappal a befogadás után jelentkeztek a tünetek.A fagyizás, vagyis a nyelv öltögetése automatizmus formájában , valóban lehet epilepsziás tünet, de gyakori hogy pozitív vagy negatív stresszélményt követően akaratlagosan öltögeti a nyelvét a kutya, ekkor a szorongásos kórképek kategóriájába tartozó tünetcsoportról van szó. A leírásuk alapján alapvetően egy szorongásos habitusú kutyáról van szó, kivizsgálás nélkül egyértelműen nem dönthető el hogy , valóban azért szorong mert rosszul bánt vele az előző tulajdonos, vagy a meglévő epilepszia betegséghez társúló neurózisról van szó..Ami egyértelműen az epilepszia mellett szól, hogy a fagyizás spontán is generálódik pihenési szakban is, amely a valódi epilepszia betegség egyik kritériuma. Az epilepszia a gyakran társul szorongásos tünetekkel, sok estben évekkel megelőzheti a valódi rohamok jelentkezését. Mindkét esetben nagyon jó készítmények állnak a rendelkezésünkre, hogy a tünetek megszűnjenek, de EEG vizsgálat készítése ilyen esetekben elengedhetetlen az optimális gyógyszerválasztáshoz.
Válaszom, nem. A törpehörcsögök és a kutyák vírusos, bakteriális illetve parazitás fertőzései nagyon különböznek. Azonban vigyázzon, mert a hörcsög harapós, könnyen megtámadhatja a kutyát.
3 óránként érdemes szoptatni, ha ezután a kicsik szépen alszanak, és fejlődnek is, akkor nincs szükség külön tápszerre, van elég anyatej. 5-6 hetes kórtól lassan érdemes átszoktatni őket a "szilárd" táplálékra(kölyköknek való eleség). A mennyiséget nehéz megmondani, ugyanis a kisállat igénye függ az étel tápanyag-tartalmától. A tápszert, előírásnak megfelelően elkészített oldatából annyit kell adni, amennyit a kölyök kíván.