1986. Mit kell tudni a kanáriról?
Hogyan különböztetjük meg a hím kanárit a tojótól? Mi a különbség a sárga és a piros kanári között? Hol legyen a kanári kalitkája? Válaszok a cikkben...
Hogyan különböztetjük meg a hím kanárit a tojótól? Mi a különbség a sárga és a piros kanári között? Hol legyen a kanári kalitkája? Válaszok a cikkben...
A világhírű kutyadoki állítja: speciális terápiával megelőzhető az ebek agresszívvá válása, sokszor azonban tartási problémákra vezethető vissza az állatok szokatlan viselkedése.Az utóbbi években számos kutyatámadásról hallhattunk, melyek több esetben tragédiával végződtek.
A legújabb kutatások szerint a kutyák felelősségteljes viselkedésre taníthatják a kisgyerekeket, sőt, olvasási képességeik fejlesztésében is segíthetnek.
Dog CHOW KutyaSport Majális a Városligetben. Világbajnoki válogató kutyafrizbi bajnoksággal, sportpályákkal és egy igazi kutyamedencés partival várja a gazdikat és kedvenceiket május közepén a Városliget. A két napos Dog CHOW Kutyasport Majális minden kutyatartó számára tartogat érdekességet, hiszen kutyás szabadidős sportbemutatók és az izgalmas versenyek mellett fellépőkkel, trénerekkel, kutyamasszőrrel és más kutyás szakértőkkel készül a hétvégére.
A Vetera-DDW-25 állatgyógyászati készítmény minden eddiginél hatékonyabb és egyben kíméletesebb eszközt kínál a kisállatok daganatos betegségeinek a kezelésére.
Ha ez a kéthetenkénti hányás csak egyszeri alkalommal fordul elő, nem ismétlődik, nem okoz más panaszokat, akkor véleményem szerint ezzel sokat nem kell foglalkozni. A kutyák szervezete elég jól van programozva arra, hogy bizonyos produkciókkal megfelelően ön-gyógyítsák magukat (ilyen pl. a felesleges sav kiürítése is egy hányással). De egy alapos állatorvosi vizsgálat soha nem árthat meg, ezért ha van rá mód és lehetőség, vizsgáltassák meg a kutyust egy hozzáértő állatorvossal.
A képek alapján vannak benne leonbergi jegyek, de nem egyértelmű, más fajták is számításba jöhetnek. Ezért jó lenne, ha elhoznánk a Rendelőnkbe, ahol nagy valószínűség szerint megállapítható lenne, és tanácsot is tudnánk adni a neveléséhez, kezeléséhez..
A beltenyészet valóban nem szerencsés, sok problémát okozhat az utódoknál... Úgyhogy azt javasolom, hogy az egyik kutyust ivartalaníttassa. Ha a szukától szeretne kölyköket, akkor a kant, ha pedig a kant szeretné fedeztetni, akkor a szukát.
Ha valóban rendszeresen megkapta a szopornyica elleni védőoltásait, akkor nem valószínű, hogy az legyen kivéve, ha valami miatt az ellenállóképessége nagyon legyengült. ( egy másik fertőzés, daganat, mérgezés) A tünetek alapján lehet valamilyen heveny fertőzés, de akár mérgezés is szóba jöhet. Sajnos az állat vizsgálata nélkül nem lehet (felelőtlenség volna) véleményt mondani.
A rövid farok és a hegyesen álló fül a kutyának jellegzetes, tetszetős, egyesek szerint kissé „ördögi” megjelenést kölcsönöz. Ezért a fül- és farokvágás hagyományát a legtöbb országban a mai napig megtartották, holott az FCI már évekkel ezelőtt hozzájárult az érintetlen fülű kutyák teljes értékű elbírálásához. Ma már egyre több az az ország, ahol az állatvédők követelésére betiltották a kutyák fül- és farokvágását. A fülvágás egy esztétikai műtét, s mint olyan, hivatott a fej s ezáltal a kutya szépségét emelni, kihangsúlyozni. Mivel műtét, ajánlatos szakemberrel végeztetni, a műtéti szabályok betartásával. Általános szabályként elfogadható, hogy fülvágás után megmaradó rész hozzávetőlegesen 3/5-öt képvisel a fül teljes nagyságából, tehát a levágandó rész ennek megfelelően 2/5, természetesen a fülnagyság – fejnagyság arány függvényében. Elvileg a kutya füle bármikor levágható, de egyrészt élettani, másrészt esztétikai okok miatt ideális életkor az 5-8 hetes kor.