1991. Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás, allergia és egyebek
A kutyák és macskák esetében a betegségek nagyon sokszor okoznak szemmel is jól látható tüneteket a bőrön és a szőrzeten. Ismerje meg a kiváltó okokat, a tüneteket, a kezeléseket!
A kutyák és macskák esetében a betegségek nagyon sokszor okoznak szemmel is jól látható tüneteket a bőrön és a szőrzeten. Ismerje meg a kiváltó okokat, a tüneteket, a kezeléseket!
Lacey, az alpaka igaz barátokra lelt a cicák személyében, együtt alszanak, esznek és közösen fedezik fel a környékbeli izgalmakat. Nézzétek, milyen édesek!
Gyerek és macska jól megfér egymás mellett, nem kell más csupán az alapvető higiénés szabályok betartása és akkor sok vicces és örömteli pillanatban lehet részünk! Ez a videó is ezt bizonyítja, nézzétek milyen cukin méregeti a macsek az újszülöttet!
A háziállatként tartott majmok összeírását sürgeti Nagy-Britanniában a parlament környezeti, élelmiszer- és vidéki ügyekkel foglakozó bizottsága. Jelentésükben aggodalmukat fejezték ki a magánkézben lévő majmok életkörülményei miatt.
Az állatok tényleg csodákra képesek, igazán tanulhatnánk tőlük. Nézzétek, mennyire nem számít, hogy ki milyen családba tartozik, igaz barátságok köttetnek.
Ha ez a kéthetenkénti hányás csak egyszeri alkalommal fordul elő, nem ismétlődik, nem okoz más panaszokat, akkor véleményem szerint ezzel sokat nem kell foglalkozni. A kutyák szervezete elég jól van programozva arra, hogy bizonyos produkciókkal megfelelően ön-gyógyítsák magukat (ilyen pl. a felesleges sav kiürítése is egy hányással). De egy alapos állatorvosi vizsgálat soha nem árthat meg, ezért ha van rá mód és lehetőség, vizsgáltassák meg a kutyust egy hozzáértő állatorvossal.
A képek alapján vannak benne leonbergi jegyek, de nem egyértelmű, más fajták is számításba jöhetnek. Ezért jó lenne, ha elhoznánk a Rendelőnkbe, ahol nagy valószínűség szerint megállapítható lenne, és tanácsot is tudnánk adni a neveléséhez, kezeléséhez..
A beltenyészet valóban nem szerencsés, sok problémát okozhat az utódoknál... Úgyhogy azt javasolom, hogy az egyik kutyust ivartalaníttassa. Ha a szukától szeretne kölyköket, akkor a kant, ha pedig a kant szeretné fedeztetni, akkor a szukát.
Ha valóban rendszeresen megkapta a szopornyica elleni védőoltásait, akkor nem valószínű, hogy az legyen kivéve, ha valami miatt az ellenállóképessége nagyon legyengült. ( egy másik fertőzés, daganat, mérgezés) A tünetek alapján lehet valamilyen heveny fertőzés, de akár mérgezés is szóba jöhet. Sajnos az állat vizsgálata nélkül nem lehet (felelőtlenség volna) véleményt mondani.
A rövid farok és a hegyesen álló fül a kutyának jellegzetes, tetszetős, egyesek szerint kissé „ördögi” megjelenést kölcsönöz. Ezért a fül- és farokvágás hagyományát a legtöbb országban a mai napig megtartották, holott az FCI már évekkel ezelőtt hozzájárult az érintetlen fülű kutyák teljes értékű elbírálásához. Ma már egyre több az az ország, ahol az állatvédők követelésére betiltották a kutyák fül- és farokvágását. A fülvágás egy esztétikai műtét, s mint olyan, hivatott a fej s ezáltal a kutya szépségét emelni, kihangsúlyozni. Mivel műtét, ajánlatos szakemberrel végeztetni, a műtéti szabályok betartásával. Általános szabályként elfogadható, hogy fülvágás után megmaradó rész hozzávetőlegesen 3/5-öt képvisel a fül teljes nagyságából, tehát a levágandó rész ennek megfelelően 2/5, természetesen a fülnagyság – fejnagyság arány függvényében. Elvileg a kutya füle bármikor levágható, de egyrészt élettani, másrészt esztétikai okok miatt ideális életkor az 5-8 hetes kor.