1991. Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás, allergia és egyebek
A kutyák és macskák esetében a betegségek nagyon sokszor okoznak szemmel is jól látható tüneteket a bőrön és a szőrzeten. Ismerje meg a kiváltó okokat, a tüneteket, a kezeléseket!
A kutyák és macskák esetében a betegségek nagyon sokszor okoznak szemmel is jól látható tüneteket a bőrön és a szőrzeten. Ismerje meg a kiváltó okokat, a tüneteket, a kezeléseket!
Lacey, az alpaka igaz barátokra lelt a cicák személyében, együtt alszanak, esznek és közösen fedezik fel a környékbeli izgalmakat. Nézzétek, milyen édesek!
Gyerek és macska jól megfér egymás mellett, nem kell más csupán az alapvető higiénés szabályok betartása és akkor sok vicces és örömteli pillanatban lehet részünk! Ez a videó is ezt bizonyítja, nézzétek milyen cukin méregeti a macsek az újszülöttet!
A háziállatként tartott majmok összeírását sürgeti Nagy-Britanniában a parlament környezeti, élelmiszer- és vidéki ügyekkel foglakozó bizottsága. Jelentésükben aggodalmukat fejezték ki a magánkézben lévő majmok életkörülményei miatt.
Az állatok tényleg csodákra képesek, igazán tanulhatnánk tőlük. Nézzétek, mennyire nem számít, hogy ki milyen családba tartozik, igaz barátságok köttetnek.
Ezt látatlanban nehéz megmondani, javaslom, hogy mihamarabb vigye el állatorvoshoz a kutyát!
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek hátterében különféle okok állhatnak. A leírása alapján fokozatosan vált akaratossá és öntörvényűvé a kutyus. A nagyon megvadult kifejezés nem tudom, mit takar. A kutyán látott tünetek hátterében állhat fájdalom, vagy a központi idegrendszeri megbetegedése. Mindenképpen belgyógyászati vizsgálattal és vérvétellel kéne kezdeni a kivizsgálást, majd ezen leletek birtokában tudjuk kizárni, vagy megerősíteni a pszichés hátterű megbetegedéseket, vagy agyi eredetű organikus neurológiai folyamatokat. Üdvözlettel: Kiss Gabriella
A leírtak alapján én is arra gyanakszom, hogy tüzelő szuka lehet a környéken. Célszerű volna "körbenézni", hogy valóban van-e az utcában. Ha viszont nincs ivarzó nőstény a közelben és a panaszok továbbra is kitartanak, állatorvosi vizsgálatra lenne szükség. Üdvözlettel: Zsömböly Miklós
A kutyák fedőszőrszálai normál esetben is 3 hetente fokozatosan lecserélődnek (nem egyszerre, mert akkor néha kopasz lenne a kutya), a tavaszi és téli szőrváltásnál az aljszőr is beszáll a buliba, így sokkal több szőr hullik a kutyusból. Ha a kutyus lakásban lakik, akkor a helyzet még nehezebb, hiszen akkor a kutya nincs kitéve a környezeti tényezőknek, így nem is alkalmazkodik a szőrváltás az évszakokhoz, vagyis hullik amikor csak lehet. NYÍRÁS: NEM! Sok ilyen pici szőrű kutya nyírás után nagyon viszketni kezd, amíg meg nem nő a szőre, ami nektek és neki is borzasztó élmény. Másrészről nem megoldás, mert legfeljebb kisebb szőrszál hullik ki ugyanígy, mert a nyírás nem szedi ki az elhalt (megérett) szőrt, csak a többivel együtt lekaszálja. Az eredmény: ugyanannyi, csak rövidebb kihullott szőr lesz a lakásban. Megoldás: Sok jó eszköz található a piacon, de kritikusnak kell lenni, nem minden jó, ami annak látszik. Használhattok szőrkiszedő kesztyűt, de inkább gumi marokkefét (gumidörzsi), vagy fordulhattok komolyabb aljszőr kiszedő eszközökhöz is, mint koat-king (óvatosan a használatával, mert kampós, és vághat!), trimmelő kések (nem trimmelő, hanem fésű funkcióban használva), vagy az én nagy kedvencem a de-shedder vagy furminator. Ez utóbbi kicsit drága, de megéri (kedvenc kombim: trimmelő + de-shedder)! A rövid szőrt is sok munka rendben tartani, ha szobakutyáról van szó. (Nekem labim van bent, és rengeteget kell fésülni, hogy ne fürödjünk az ő bundijában.) Vagy még egy megoldás: a kutyakozmetikus rendszeres látogatása. Csatolok ide egy képet arról, milyen az, ha az előbb felsorolt eszközökkel jól dolgoztok. A szőr, ami kiszedhető egy rövid szőrű cicából (ő az én cicám, kutyás szőrkiszedős képem sajna nincs, de hasonlóan néz ki) Most már tudjátok, mit kell tenni, úgyhogy munkára fel! Üdv: Fehér Adrienn
Igen létezik. Az ember és a kutya között ebben nincs különbség. A kutyák esetében a legközismertebb neurotranszmitter a szerotonin, amelyik a jó hangulatért, életvidám és aktív viselkedési megnyilvánulásokért felelős. Vizsgálatok kimutatása szerint minél kevesebb szerotonin van, vagy képződik a kutya szervezetében, annál inkább csökken az állat önbizalma, döntőképessége és emelkedik a depressziós megnyilvánulások intenzitása. Minél fokozottabb a szerotonin képződés, annál inkább jobb kedvű, bátrabb, dominánsabb, aktívabb, mozgékonyabb egy kutya. A depresszió főbb kiváltó okai: • a gazdi vagy más közvetlen embertárs elvesztése • másik kutya vagy egyéb állattárs elvesztése • élettér, tartási körülmények változása • a szociális környezet hirtelen megváltozása • izoláció, bezártság A tünetek kezelésére ma már nagyon hatékony homeopatikus, gyógynövény- és Bach-virág szerek vannak.