16. Szakembereink: Dr. Kukla Miklós
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"Az évek során nagyon sok kutya- és macskatulajdonos tisztelt meg bizalmával, így ma már közel 1000 kis páciensre tehető az általam rendszeresen gondozott állatok száma."
"Valószínűleg minden állatorvos számára az igen nehéz esetek, a szinte valószínűtlen gyógyítások a legemlékezetesebbek."
Tódi gazdái arra lettek figyelmesek, hogy a kutyus fájlalja a hátsó lábait, biceg és a lépcsőmászás se megy már úgy neki, mint régen.
Mivel a legtöbb család kedvenc "találkozóhelye" a konyha, azt gondolhatnánk, hogy madarunknak is itt lesz a legjobb...
A szőrhullás alapvetően védtelenséget, az életerő csökkenését jelenti és többnyire a következő okokra vezethető vissza: - érzelmi stressz; félelem és menekülés, bosszúság, aggódás, bizonytalanság; - alkati rendellenességek; - táplálkozási hiányosságok (vitamin-, ásványianyag-, nyomelem-hiány); - krónikus szervi megbetegedések (hasnyálmirigy, máj, gyomor, bél, vese); - gombás fertőzöttség; - fertőző betegségek; - belső, vagy külső parazitózisok; - pajzsmirigy, mellékvesék vagy ivarmirigyek okozta hormonzavarok; - mérgezések (gyógyszer eredetűek is); - kipufogógáz-terhelés. Az esetében a hasmenést fontos kísérő tünetként értékelem. Tanácsom a kiváltó okok felderítése, tehát a kutya mielőbbi alapos állatorvosi vizsgálata. Mindenesetre a kiegyensúlyozott, változatos étrend a sima, fénylő szőrzet biztos alapja. A csalánból vagy mezei zsurlóból készült teák elvileg támogatják a szőrzet anyagcseréjét, de ezek alkalmazását is csak az alapos állatorvosi vizsgálat eredményeinek birtokában javasolhatom.
Nem myxomatosisa van, hiszen annak más tünetei lennének. Nyulaknál nagyon gyakori azonban a különböző okokra visszavezethető emésztőrendszeri megbetegedés (bélgyulladás, puffadásos kórképek - ez például túl sok zöldtakarmány etetésekor fordulhat elő!), ami súlyos következményekkel, akár elhullással is járhat! Éppen ezért minél hamarabb állatorvoshoz kellene vinni a nyuszit, mert megfelelő kezeléssel gyógyítható lehet a betegsége.
A herpeszvírus tipikusan a gyenge immunrendszerű vagy beteg immunrendszerű macskákban okoz ilyen tartós betegséget. A hátterét kell tehát felderíteni, illetve próbálni kezelni a betegségnek. Általában a macskák jelentős hányada leukózissal vagy macska AIDS-szel fertőzőtt, ezek legyengítik az immunrendszert és így krónikus betegségek alakulhatnak ki. Ezeka betegségek vérteszttel diagnosztizálhatók. Gyógykezelésük nem lehetséges, de legalább megvan a magyarázat a makacs szemfolyamatra. Az immunrendszer erősitésére jó hatású lehet az IMMUNOVET por, mely állatpatikákban kapható, és nekem jó tapasztalataim vannak vele.
Sajnos konkrét választ nem tudok adni erre a kérdésre. Mivel lehet, hogy valami betegség okozza ezt az aluszékonyságot, mindenképpen meg kellene őt mutatni egy állatorvosnak!
A második kolléga cselekedett helyesen! Nem szerencsés egyszerre sok antigénnel terhelni az immunrendszert, mert akkor a kiváltott immunválasz gyengébb lehet, ami azt jelenti, hogy nem lesz olyan erős a betegséggel szembeni védettség. Egyéb káros hatása nincs.