16. A berni pásztorkutya igazi családi kutya
A berni pásztorkutya nem ugatós fajta, de határozott és félelmet nem ismer. Nem egygazdás, inkább igazi családi kutya, aki szereti a társaságot, szeret mindig ott lenni, ahol történik valami.
A berni pásztorkutya nem ugatós fajta, de határozott és félelmet nem ismer. Nem egygazdás, inkább igazi családi kutya, aki szereti a társaságot, szeret mindig ott lenni, ahol történik valami.
A shar-pei alapvetően bizalmatlan kutyafajta, idegenekkel távolságtartó, de soha nem agresszív. Nyugodt kutya, akár napi 16-18 órát is alszik. Kínából származik, ahol inkább a földművesek kutyája volt. Ezenkívül még a medvevadászatokon is használták.
A bullterrier hűséges társa az embernek, ugyanakkor fegyelmet és határozott bánásmódot követel. Az engedékeny gazdának hamar a "fejére nőhet". Igazi akaratos kutya. Igazi terrier.
Az airedale terrier az egyik legnagyobb termetű terrier. Erőteljes felépítésű, elegáns megjelenésű, harmonikus mozgású kutya. Teste négyzetbe rajzolható. Feje balta formájú.
A west highland white terrier (westie, westi) erőteljes testalkatú, hosszú törzsű, izmos, rövid lábú kutya. Feje nagy, arcorri része szögletes, orrháta egyenes. Stopja határozott, orrtükre fekete.
Ajánlanám figyelmedbe a következő cikkeinket: Miért kergeti a kutya a farkát? - komoly betegségek Ha túl sokat ugat a kutya... Ha esetleg más kérdésed is lenne a témával kapcsolatban, kérlek írd meg. Köszönjük!
Sajnos erre a jelenségre így nem lehet megfelelően magyarázatot adni, jobb lenne, ha megmutatnák őt állatorvosnak!
Gyulladásban van szemhéja, de ez lehet amiatt is, hogy ő maga dörzsöli a szemét,mert pl. sérült, vagy idegen test került bele. Feltétlen mutassa meg őt állatorvosának! Gyulladásban van szemhéja, de ez lehet amiatt is, hogy ő maga dörzsöli a szemét
Kedves Henriett! A viszketéssel járó bőrpanaszok hátterében nagyon sokféle ok húzódhat meg! - Lehet allergia. - De az is lehet, hogy a szervezet méreganyagokkal terhelt. Ilyenkor a test a bőrt szelepként használja, - toxinokat választ ki, amelyeket a májnak ill. a vesének kellene, de azok már túlterheltek. - Táplálási hibák is állhatnak a háttérben, aminek következtében krónikus bélműködési-zavarról lehet szó, melyet a kész- és konzerv ételek túl nagy aránya okoz a táplálkozásban. Nyers kosztra való átállás már fél gyógyulást jelenthet. - A következő ok lehet például az is, hogy megtelt a bűzmirigye, és nem tud kiürülni. Ez esetben el kell vinni az állatorvoshoz, aki kinyomja a bűzmirigyét, eltávolítja a felhalmozódott váladékot, és egy-két napon belül megszűnik a tünet. - Oka lehet bolhaallergia is. Ezt is az állatorvos tudja megállapítani, hogy ténylegesen erről van-e szó, és ha igen, megadja a szükséges kezelést, és rövid időn belül tünetmentes lesz a kutya. Tehát nagyon szerteágazóak lehetnek az okok, és akkor még az esetleges lelki háttérről nem is beszéltem. Minden ilyen és hasonló esetben ezért azt tudom csak javasolni, hogy feltétlenül szükség van egy alapos kivizsgálásra, a lehetséges okok felderítésére, az előzményeknek, az állat körülményeinek és tüneteinek a megismerésére. Ehhez azonban mindenképpen fel kell keresnie egy homeopata állatorvost, aki egy fizikális vizsgálat és egy részletes beszélgetés után tudja eldönteni, mely szerre / szerekre van kedvencének szüksége, mely(ek) az egyedileg a legmegfelelőbb(ek) a számára a gyógyuláshoz. Ha szeretné, én is szívesen segítek. Ez esetben, kérem, hívjon időpont-egyeztetés végett a következő számon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Andrea.
Kedves Gazdi! Igen, létezik kutyáknál is szénanátha. A hatékony kezelés érdekében fontos lenne egy allergia vizsgálat, hogy kiderüljön, mely allergénekre (pollenekre) lett érzékeny a kutya. Ha ez megvan, akkor homeopátiával hatékonyan lehet a szervezetét visszavezetni az egyensúlyi állapotba. Ehhez a témához kapcsolódó cikkem: "Allergia ellen homeopátiás deszenzibilizálás". Minden ilyen és hasonló esetben azt tudom csak javasolni, hogy feltétlenül szükség van egy alapos kivizsgálásra, a lehetséges okok felderítésére, az előzményeknek, az állat körülményeinek és tüneteinek a megismerésére. Ehhez azonban mindenképpen fel kell keresnie egy homeopata állatorvost, aki egy fizikális vizsgálat és egy részletes beszélgetés után tudja eldönteni, mely szerre / szerekre van kedvencének szüksége, mely(ek) az egyedileg a legmegfelelőbb(ek) a számára a gyógyuláshoz. Ha szeretné, én is szívesen segítek. Ez esetben, kérem, hívjon időpont-egyeztetés végett a következő számon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Andrea.