196. Kijárós macska vagy szobacica? Érvek és ellenérvek
Csizmás kandúr vagy szobacirkáló? A macska szabadságának ára van: verekszik, kutyákat hergel, autóutat keresztez, sőt szabadon szexel és betegségeket gyűjt. Vajon megéri a kaland?
Csizmás kandúr vagy szobacirkáló? A macska szabadságának ára van: verekszik, kutyákat hergel, autóutat keresztez, sőt szabadon szexel és betegségeket gyűjt. Vajon megéri a kaland?
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
Az öregkor a macskát sem kíméli. Az idős házimacska panaszai a következők voltak: étvágytalanság, beteg fogak, gyulladt íny és általános levertség. Videón a gyógykezelés!
Nagytestű kutyáknál - mint például a németjuhász - előfordul, hogy begyullad a könyöküknél található nyálkatömlő. A műtéten már túlestek, most jön a kötéscsere. A műveletet bonyolítja, hogy a németjuhász igencsak izgága fajta.
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
Igen, valószínűsíthető, hogy a bekajálás utáni aktív mozgásnak, ugrálásnak (egyéb okok mellett: pl. erjedésre hajlamos eledel!) nagy szerepe van a gyomorcsavarodásban! Elsősorban nagytestű kutyák esetén. Ezért etetés után célszerű a kutyákat (még a kisebbeket is) pihentetni néhány órán át és semmiképp sem szabad komoly munkára fogni, ugráltatni. A gyomorcsavarodás jelei: a hirtelen hatalmasra puffadt has, ami hordószerűen kong, öklendezési kísérletek, rosszullét, elfekvés... Ilyen esetben azonnal állatorvoshoz kell vinni. Időben elkezdett beavatkozás (műtét, gyomormosás, stb.) esetén még talán (!) megmenthető!
Komolyabb baja nem hiszem, hogy lenne. De a rendszeres (1/4 évente!) féreghajtást azért nem szabad elfelejteni. Esetlegesen hasmenéses betegségeket is összeszedhet. Ha ez előfordul, irány az állatorvos.
Nagyon betegnek tűnik az állatka. Javaslom, hogy mihamarabb vigyék állatorvoshoz!
A vemhesség ultrahangos megállapítása kb. 3-4 hetes vemhesség esetén történhet meg. De ezután is ajánlatos kontrollvizsgálatot csináltatni (élnek, mozognak-e a magzatok!), például 1-2 héttel a vemhesség előtt. Olyan rendelőbe kell menni, ahol van jó minőségű ultrahangos készülék és hozzáértő állatorvos (pl. www.kutyavari.hu :)). Az árak változóak, kb. 3000-4000 Ft lehet.
Nem tudok ilyen esetben állást foglalni, mivel nem ismertem a teljesen pontos körülményeket, a betegségek súlyosságát, kezelhetőségét, a gyógyulási kilátásokat, stb. De nagyon sajnálom szegény kutyust!