196. Valóban hatékony a petíciós, levélküldözgetős állatvédelem?
Időről-időre újfajta állatokat védő körlevelek bukkannak fel a neten, de vajon hatékonyak-e, eljutnak-e azokhoz az emberekhez, akiket el szeretnénk érni velük?!
Időről-időre újfajta állatokat védő körlevelek bukkannak fel a neten, de vajon hatékonyak-e, eljutnak-e azokhoz az emberekhez, akiket el szeretnénk érni velük?!
Ez a kistermetű, ám igen tetszetős külsejű csótány, mind hobbiállatnak mind takarmányállatnak kitűnő. Elég bizarr!
2007. október 10-én megnyitotta kapuit a Market Central Ferihegy (MCF), hazánk első integrált kereskedelmi parkja, mely otthont ad az új Fressnapf áruháznak is. Háromrészes videóriportunkban bemutatjuk az ausztrál juhászkutyát Korózs-Papp Judit tenyésztő segítségével.
Egyes sztárok csak kedvtelésből, mások csak a divat miatt, míg néhányan valóban szeretetből tartanak állatokat. Nézd meg Őket magadnak!
Ez a nagytestű, impozáns megjelenésű csótány igen elterjedt hobbi- és takarmányállat. Szaporítása viszonylag könnyű, ami előny, ha tápláléknak szánjuk nagytermetű rovarevő állatainknak.
Kedves Gazdi! Leírása alapján nem igazán tudom még a probléma jellegét sem beazonosítani, így annyit tudok tanácsolni, hogy ha az állat általános állapotában nem történt változás, sürgősségi ellátást nem valószínű, hogy igényel a dolog. Hazatérve mihamarabb javasolt az állatorvosi kontroll. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
Állatorvos kollégának látnia kellene, sok betegség okozhat ilyen problémát: torok-mandulagyulladás, idegentest, beidegzési, állkapocsízületi probléma stb.
Kedves Gazdi! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos A legtöbbször bolhákra lesznek allergiásak a kutyák (a bolha nyálára), kialakult allergiát pedig a bolhátlanítás nem szünteti meg, akkor is kell az állatorvosi segítség.
A bolhátlanításra mindig szükség van, a lakásban élő állatok sincsenek védve, mert a gazdik bevihetik kintről a cipőjükön! Én a Frontline vagy az Advantix spot on-t ajánlom, de nem irtja ki a már egész lakásban elszaporodott bolhákat. Fontos tehát a környezet bolhairtása is (fekhelye, szőnyeg, kárpitok) mivel a legtöbb bolha itt található. Ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide spray).
Kedves Éva! Toklász bemeneti seb, lábujjköz bőrének gyulladása, vagy akár kezdődő daganatos szövetszaporulat is lehet a képek alapján. Fontos lenne, hogy a kutya ne tudja nyalogatni (gallér,kötés) és hogy rendszeresen legyen fertőtlenítve a terület (jódos, vagy alkoholos). Hámosító kenőccsel, vagy antibiotikumos-szteroidos kenőccsel is lehetne kezelni, amíg állatorvosi ellátásra nem kerül. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő