2021. Hogyan öregednek a kutyák?
Miért öregednek máshogy a kis- és nagytermetű kutyák? A kutya „kóros” és „normális” öregedési folyamatainak minden korábbinál alaposabb leírása.
Miért öregednek máshogy a kis- és nagytermetű kutyák? A kutya „kóros” és „normális” öregedési folyamatainak minden korábbinál alaposabb leírása.
Magyarországon csupán egy teknősfaj honos, mocsári teknős (Emys orbicularis), amely mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj védett.
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Újabb három sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus) született a Szegedi Vadasparkban,. A Dél-Amerikában őshonos sörényes farkas Magyarországon csak Szegeden látható.
A Dél-Amerika és az Andok állatvilágát bemutató látványossággal, új állatokkal, valamint számos érdekes programmal és kedvezménnyel várja a látogatókat az idén húszéves Nyíregyházi Állatpark.
Látatlanul nagyon nehéz véleményt mondani. Mindazonáltal, valószínűnek tűnik, hogy nem a német juhásszal történt "affér" nyomán alakultak ki a tünetek. Nincs kizárva, hogy gennyes bőrgyulladásos folyamatról van szó. Ilyenkor pattanásszerű gennygócok jelenthetnek meg a bőrön, körülöttük piros udvarral. Persze a leírtakhoz hasonló tünetek lehetnek akár bolhacsípés következményei is. Ugyancsak hasonló tüneteket okozhat a szőrrel ritkábban fedett területeken pl. a fenyőtűk szúrása, vagy más egyéb kontakt irritáció. Amennyiben az állat általános állapota, kedve, étvágya jó, amíg állatorvosnak meg tudják mutatni (mielőbb ajánlott), a foltok Betadine oldatos ecsetelése nem fog ártani. Ezzel egyidejűleg nem árt átnézni az állat szőrzetét bolhát keresve.
Préselt bőr rágót mértékkel adhat neki, sőt javasolt is, hiszen a kutya fogainak gondozásáról sem szabad megfeledkezni.
Szükséges lenne ismét állatorvoshoz vinni, mert ha a féregtelenítés nem oldotta meg a problémát, akkor további vizsgálatok szükségesek a diagnózis felállításához.
A kutya problémája alapos kivizsgálást igényel. Vérvétel, bőrkaparék vizsgálata szükséges. Keressen fel erre felkészült állatorvost.
Valószínűleg u.n. othaematoma alakult ki nála. Megoldása vagy sebészi, vagy homeopátiás úton történhet. Mindkettő állatorvosi beavatkozást igényel.