2041. Miért morog etetés közben a kutyám?
A falkában mindig az alfa eszik először, a családokban azonban felborul a sorrend, Mit tehetünk, ha morog a kutyánk?
A falkában mindig az alfa eszik először, a családokban azonban felborul a sorrend, Mit tehetünk, ha morog a kutyánk?
A Sony és Dr. Anna Wilkinson állati viselkedést vizsgáló szakértő egy kutatás során kutyák, macskák és nyuszik zenei ízlését vizsgálta. A kísérletből kiderült: a háziállatok döntő többsége a klasszikus zene helyett a top slágereket kedveli…
Május végére kelnek ki a parlagisas-tojásokból a fiókák és a fészkekben cseperedésnek indulnak a most még fehér, pehelytollas madárkák. A Nemzetközi Gyermeknapon testközelből is megfigyelhetők lesznek.
Sokan szeretnék házi kedvencüket magukkal vinni a külföldi nyaralásra. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy a kisállat utaztatásra is léteznek egységes Európai Uniós szabályok, a különböző országok pedig speciális feltételeket is előírhatnak.
Június 4-én az újpesti Rex Állatszigeten a gyerekeké lesz a főszerep! Az ismert állatvédő szervezet gyermeknapján a legkisebbek gyönyörű környezetben, felejthetetlen élményekkel gazdagodhatnak, és játszva ismerkedhetnek meg az állatvédelem alapjaival.
A kérdésre nem lehet egyszerűen és röviden válaszolni, mert az nagyon sok apró részlettől függ, amit nem ismerek. Könnyen emészthető, puha csontokból (pl. csirkenyak, farhát) akár minden nap ehet a kutya egy keveset, de pl. keményebb marhacsontokból már nem. Az sem mindegy, hogy a kutya hogyan van szoktatva, a bélrendszere mennyire van felkészülve erre. Az sem mindegy, milyen a kutyák bélsara, nem okoz-e nekik a csont etetése ürítési nehézségeket. Nem mindegy a napi mennyiség kérdése sem. Szóval, sok szempontot kell figyelembe venni, amikor erről van szó. Egyébként hasznos tanácsokat olvashatnak erről Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám?" című könyvében. Ehet a kutya csontot? Kutyának csontot, macskának tejet?! A kutyám megette a csirke csontot amit tudjuk, hogy kilyukaszthatja a belét.
Azonnal állatorvoshoz kellene vinni a kutyát, az ilyen tünetek komoly betegségre is utalhatnak, nem lehet így látatlanban segíteni! Mielőbbi állatorvosi vizsgálat lenne szükséges.
A takarmányozását kellene felülvizsgálni.
Ha a gyereke szaruhártyája sérülne, akkor is otthon barkácsolná meg? És ha emiatt megvakul? A nekünk kiszolgáltatott állatokért (is) felelősséggel tartozunk. Manapság már büntetőjogi felelősséggel is. Irány az állatorvos.
Többféle probléma okozhatja. Ezek közül első helyen a táplálékallergiát említeném. Egy alapos állatorvosi kivizsgálásra lenne szükség.