201. Mr. Winkle - plüss vagy igazi?
Egy életre kelt plüssmaci? Kishörcsög extra hajjal? Nálunk rekedt miniatűr űrlény? Bármi is legyen, senki nem állja meg, hogy ne bámulja folyamatosan, és ne kommentálja kinézetét.
Egy életre kelt plüssmaci? Kishörcsög extra hajjal? Nálunk rekedt miniatűr űrlény? Bármi is legyen, senki nem állja meg, hogy ne bámulja folyamatosan, és ne kommentálja kinézetét.
A fekete teától az olívaolajig – különböző házi szerekkel gyorsan segíthetünk beteg kedvencünkön, ha nem nagy a baj. Köhögés, torokfájás, láz? A kutyánkkal nem kell azonnal orvoshoz rohannunk, ha fáj valamije. Számára is találhatunk hatásos gyógyszert a természet patikájában.
Szerencsére az állatgyógyászatban is egyre nagyobb teret kapnak az úgynevezett "alternatív gyógymódok". Amikor már nem segítenek az orvos által felírt orvosságok, a rengeteg szeretet és a nevelés is kevés ahhoz, kutyánk, vagy macskánk kiegyensúlyozott, félelemmentes, vagy csak egyszerűen újra boldog legyen, akkor nagyon fontos szerepet kapnak a Bach-cseppek, hogy kedvencünk - bármi is történt vele - újra a "régi" lehessen. Összeírtunk néhány szert és alkalmazási területeit a leggyakoribb problémákra. Kutyatermészet szerint...
E hárombetűs rövidítések (HBR-ek) az embereknek fejtörést, a macskáknak viszont komoly betegségeket okoznak. Állatorvosunk elmagyarázza jelentésüket.
Mit tehetünk azért, hogy kis kedvencünk télen is jól érezze magát? Hogyan lehet már most felkészülni?
Egy kutyát gyakorlatilag bármikor lehet ivartalanítani. Akár 8 éves korában is. Az epilepsziás előzmény természetesen tényleg növeli (vagy inkább növelheti) az ún. altatási kockázatot, de nem zárja ki a műtéti lehetőséget. Döntenie azonban Önnek kell, Ön a gazdája a kutyának. De, miután arról is írt, hogy a kutyája egy ideig egyáltalán nem tüzelt, még az is lehet, hogy van valami egészségügyi problémája a petefészkeivel, így egy esetleges kivizsgálás sem lenne rossz ötlet, mielőtt döntene a kérdésben. Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban Az ivartalanított kutyák tovább élnek
Kedves Gazdi! A tengerimalacoknál (és általában a rágcsálóknál) a fogászati betegségek nagyon komplikáltak tudnak lenni. Főleg azért, mert a tengerimalac zsákmányállat így betegségének, fájdalmának jeleit elrejti. Nagyon fontos a fogas malacoknál, hogy hetente mérni kell a súlyukat, ebből látjátok eszik e eleget. A fogászati beavatkozás után napokig otthon is fájdalomcsillapítót kell kapnia, etetni is kell fecskendővel, vagy ha elfogadja kanálból akkor azzal. Az etetés jelentsen nagyjából 3X20 ml Trovet tápszer, vagy még jobb a Critical Care (ebből kevesebb is elegendő). Ha eszik magától, és nem fogy akkor ez csökkenthető. Szénát, füvet, fűféléket, gyógynövényeket nyugodtan lehet adni neki, ezekből kellene a legtöbbet ennie egy fogas malacnak. Zöldséget, gyümölcsöt minimálisa, naponta maximum 1 karikát, de jó lenne inkább elhagyni. Amit tudni kell, hogy a fogászati betegség általában visszatér, így folyamatosan figyelni kell a malacka súlyát, eszik e eleget, és ki kell alakítani a kezelő orvossal egy olyan időszakot amik között ránéz a fogára, ha szükséges újra lecsiszolja. Ezzel talán megelőzhető a probléma súlyosbodása, vagy a sebek újra kialakulása.
Nem kellene még hullatni a fogait a cicának. Az ínygyulladást ajánlatos lenne élőben is megmutatni az állatorvosnak, mert többféle betegség tünete is lehet.
Könyökdiszplázia esetén műtét és/vagy ízületi injekció javasolt mindenképp! Új izületvédő injekció kutyáknak
Kedves Vivien! A leírtak alapján én majdnem biztosra veszem, hogy valamilyen fizikai betegség áll a háttérben, ezért mindenképpen azt javaslom, hogy minél előbb vizsgáltassa meg a cicát állatorvossal! Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata www.kimintvet.hu mobil: +36 (20) 928-4425 Macskabetegségek: tünetek és kezelésük