201. Tyson füle viszket - kutya fülatka kezelése
A kutyaoviba járó Tysonnak - aki nem mellesleg francia bulldog - nagyon viszketett a füle és a bőrét is sebesre vakarta. Valószínűleg fülatka a bűnös.
A kutyaoviba járó Tysonnak - aki nem mellesleg francia bulldog - nagyon viszketett a füle és a bőrét is sebesre vakarta. Valószínűleg fülatka a bűnös.
Gyermekkorunk játéka, a toklász a kutyák bőre alá kerülve súlyos gondokat okozhat. Irtsuk ki az udvarban. Ha pedig találunk az állatban, vigyük orvoshoz.
A kullancs rendkívül veszélyes lehet kedvencünkre, főleg, ha egy fertőzött egyed csípi meg. Leggyakrabban a Lyme-kór és a babesia-fertőzés okozhat gondot. Hogyan távoltítsuk el a kártevőt?
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Lina egy éves vadászgörény kislány, akit gazdája ivartalaníttatni hozott az állatorvosi rendelőbe...
Kedves Reni! Igen, valószínûleg èrdemes lenne nyuszikhoz értô állatorvosnak megmutatni a nyuszi szemét. Üdv Meier Krisztina
Kedves Kérdező! A feltett kérdésekre nem könnyű jót válaszolni! Az, hogy az első herélési próbálkozásnál az történt, ami történt, így önmagában nem jelent semmit, már csak azért sem, mert nem tudjuk, hogy miért is alakult ki a leírt reakció az altatáskor. Nem tudjuk, hogy ennél az altatásnál tényleg minden rendben volt-e, és esetleg nem azért alakult-e ki a tapasztalt reakció, mert esetleg valami nem stimmelt az altatással? Könnyen lehet, hogy egy ismételt próbálkozásnál, nagyon odafigyelve az altatás apró részleteire, esetleg nem is lenne semmi gond vele. Főleg, ha más altatóval, vagy altatási módszerrel próbálkozna az állatorvos kolléga (pl. gázos altatógéppel). Ez azért fontos kérdés, mert a műtétnek nem igazán van jó alternatívája. Létezik ugyan egy implantátum, ami hosszú időre hormonálisan elnyomja az ivari működést a kanokban (kandúrokban), de ezt alapvetően kutyák számára hozták forgalomba, és a macskákon való használat ún. of label használat (vagyis csak saját felelősségre történhet).
Amennyiben egyedül van tartva és így kizárható, hogy másik állat megsebesítette, akkor nagy esélye van valamilyen élősködőnek (általában atka) ami miatt kikaparhatta. Az atkák elszaporodása az esetek többségében a gyengült immunrendszernek köszönhető, ezért érdemes egy immunerősítő kúrát (Vetri-DMG) tartani amellett, hogy megfelelő élősködők elleni szerrel (atka esetén SH-Rodemectin spot on) kezeljük a hörcsögöt. Azonban okozhatja egészen más is, bőrirritáció, allergia, gomba stb. sőt akár mechanikai sérülés is, ezért mindenképpen jó lenne elvinni egy hozzáértő állatorvoshoz. A megyében a következő orvosokat érdemes megkeresni: Dr. Licskay Tímea, Sopron, htps://www.facebook.com/galoseshorvath Dr. Fekete László, Győrzámoly, http://szigetkoziallatorvos.hu/ Azonban ha van rá lehetőség, érdemes egy kimondottan hörcsögökkel (is) foglalkozó egzotikus állatorvosnak megmutatni. Marsiné dr. Kovács Ágnest javasolnám Budapesten a 18. kerületben. Érdemes addigis - és a jövőben is - lecserélni a poros, allergizáló forgácsot papíralomra, kenderalomra vagy lenalomra. Mi baja lehet hörcsögömnek? Tünetek és betegségek
A kérdésére nem lehet sajnos egyértelmű és biztos választ adni. A permetező szer a levegővel is átjuthatott a szomszéd kert légterébe, azt a kutya be is lélegezhette, de lehet olyan is, hogy tényleg valami közvetítő anyaggal vette fel. De -és ez is az igazsághoz tartozik- az sem kizárható, hogy a kutya megbetegedésének semmi köze nincs az Ön permetezéséhez. Az, hogy van-e köze hozzá, csak megfelelő toxikológiai vizsgálatokkal lenne kideríthető, de ezeket most már nem valószínű, hogy meg lehetne tenni. Minden esetre legközelebb előre szóljon a szomszédainak, ha permetezni akar, hogy ők egy időre elzárhassák a kutyáikat, macskáikat.
HUHHHH! Szinte szóhoz sem tudok jutni a leírtakról! (Bár találkoztam már hasonló történetekkel.) Az a helyzet, hogy akitől a kiskutyát vették, még a lelkiismeretes szaporító színvonalát sem éri el! Őt egyetlen dolog érdekelte, mégpedig az, hogy minél kevesebbet kelljen rákölteni a kölykökre, így minél nagyobb legyen a haszon. Arról, hogy amit ő beadott oltásokként, annak van-e eredménye, van-e a kutyának bármilyen fokú védettsége, semmit nem lehet mondani. Vagy van, vagy nincs. A vonatkozó jogszabályok szerint csak olyan kutya adható el (ill. olyan kutya kerülhet új gazdához) amelyik már korábban be lett chipezve. Veszettség elleni oltást pedig csak állatorvos adhat be, már csak amiatt is, mert ennek vannak bizonyos kötelező "kellékei" is, például az oltásnak a nyilvántartó rendszerben való rögzítése. (És ezzel nem azt mondom, hogy más oltást bárki beadhat, hiszen minden védőoltás beadása állatorvosi feladat.) Azt, hogy mi lesz akkor, ha végre először állatorvos elé kerül a kutyájuk, nem tudom megjósolni, sokféle szcenárió előfordulhat. Ha a kutya most már 4 hónapos, akkor újabb oltásokkal talán már elfogadható védettsége lehet, de ha nem is kell teljesen újra kezdeni az oltásokat, kell azért kapnia néhányat állatorvostól! A chipezése pedig már most nagyon elkésett, minél előbb kellene pótolni ezt is, de ha csak 2 hét múlva lehet, akkor 2 hét múlva lesz chipje. Végezetül csak azt tudom kívánni, hogy legyen ennek a történetnek szerencsés vége, és a kutyájuk ne kapjon el semmilyen fertőző betegséget a most következő hetekben!