211. Kaméleon a pácban
A sisakos kaméleon ritka vendég a rendelőben. Az egzotikus hüllő harminchárom tojás lerakása után elveszítette addigi élénk, változatos színét, s ezzel együtt étvágyát, életkedvét is.
A sisakos kaméleon ritka vendég a rendelőben. Az egzotikus hüllő harminchárom tojás lerakása után elveszítette addigi élénk, változatos színét, s ezzel együtt étvágyát, életkedvét is.
Whippet Lilit néhány napja baleset érte. Fennakadt a kerítésen és csúnyán felsértette az oldalát. Az állatorvos bestoppolta a sebet.
A bolha allergiát is okozhat a kutyáknál, ilyenkor kirágják magukat. Ezt injekciós kezeléssel meg lehet szüntetni.
A zömök kis angol bulldogok jól ismerik a rendelőt, hívásra engedelmesen besétálnak az ajtón, hogy átessenek a rájuk váró megpróbáltatáson, ami nem más, mint félidős hasi ultrahang.
Sokan aggódnak azon, hogy az ultrahangos vizsgálat károsítja-e a kiskutyát. A szakirodalmak alapján azonban elmondható, hogy az ultrahang vizsgálat nem károsítja sem a kutya, sem a magzat szöveteit.
Kedves Süni! A cicák elérkeztek az ivarérés idejéhez. Ilyenkor az addig békés egymás mellett élés bizony gyökeresen megváltozhat. Megjelenik a territoriális viselkedés is. Ez egy teljesen természetes folyamat cicáéknál. Ilyenkor érdemes elgondolkodni az ivartalanításon. Ez a legtöbb ilyen jellegű vislekedési problémát meg szokta oldani. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu A nőstény macska ivartalanítása - videón Miért ivartalanítsam a macskám?
Kedves Dalma! A Magnesium carbonicum CH5-ös vagy CH 9-es potenciáját lehet használni. DE!, ha már 1,5 hete kijön a kiskutyából minden, amit szopik, akkor érdemes lenne egy alapos kivizsgálás, ugyanis lehet, hogy valamilyen fejlődési rendellenesség, anatómiai probléma okozza a tüneteket, és azon nem fog segíteni a homeopátia. Mielőbbi gyógyulást kívánok a kiskutyának! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu info@kimintevet.hu
Bármennyire is aggaszónak tartják a helyzetet, jelenleg szerintem is tanácsos várni még egy kicsit. Ha a kutyájuk kicsit idősebb lenne, rögtön emlődaganat(ok)ra gyanakodnék, de így sem kizárható ez a lehetőség. Az eltelt 2-3 hét még nem 40-60 nap, ezt szerintem is tanácsos kivárni. Ha addig nem változik semmi, akkor mindenképpen szaporodásbiológiában jártas állatorvosnak kellene megmutatni, és vele konzultálva kellene megtalálni azt, hogy mi is ez valójában, ill. megbeszélni a megoldást (kezelést). Olvass tovább! Hogyan ápoljuk emlődaganatos kedvencünket? 10 éves pulinknál emlődaganatot diagnosztizáltak. Milyen homeopátiás szerek léteznek a kezelésre?
Kedves Mónika! Velem beszélt telefonon ... :) Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata www.kimintvet.hu info@kimintvet.hu
Kedves Hölgyem/Uram! Ha a nyuszi rosszul veszi a levegőt, akkor mindenképpen érdemes lenne mihamarabb felkeresni egzozikus állatokra szakosodott állatorvost, további vizsgálatok céljából. Üdvözlettel Meier Krisztina