216. Német spicc
A német spicc általános megjelenése: az egész kinézetük jellegzetesen "spicces"; rókás arc mindig éber tekintettel és hegyes fülekkel. Ki ne imádná őket?
A német spicc általános megjelenése: az egész kinézetük jellegzetesen "spicces"; rókás arc mindig éber tekintettel és hegyes fülekkel. Ki ne imádná őket?
A háziállat.hu márciusi Fotójátékában ismét a 10 dobogós közül sorsoltuk ki a nyertest, aki Vitakraft macskás ajándékcsomagot vihet haza. Kíváncsi vagy a nyertes fotóra és az ajándékra?
Szinte bármely évszakban számolnunk kell a kullancsokkal, azonban az év során két különösen veszélyes periódusra kell felkészülnünk, az első a tavaszi, a második az ennél valamivel kevésbé kifejezett őszi kullancsáradat.
A greyhound (angol agár) nagytermetű, elegáns, karcsú és izmos kutya. Nagyon aktív és nagyon gyors. Idegenekkel bizalmatlan, de nem hamis. Lakásban nyugodt. Kedves, simulékony és hűséges.
Tavasszal, ahogy ébred a természet, úgy ébrednek a háziállatainkra veszélyes élősködők, a kullancsok, de a szintén veszélyt jelentő szúnyogok egyes alfajai is.
8 hetesen már meg kellene lennie a fogainak. Voltál vele állatorvosnál? 8 hetesen a 2. oltását kellene kapnia. Oltási könyve van? Állatorvos meg tudná mondani mennyi idős.A tejfogak többnyire 3-4 hetes korban jelennek meg, szopás közben már ekkor felsérthetik az anyakutya emlőit. Néhány élettani jelenség előzi meg a tejfog áttörését, például a fogíny puhább lesz, elvékonyodik, rajta kis dudor támad, a szövetek szétválnak, és előtör a tejfog. Először az apró, hegyes tejmetszőfogak jelennek meg. Legtöbb esetben szabálytalan sorrendben történik, bár némi egymásutániság mégiscsak megfigyelhető. A felső tejmetszők közül először a fogófog (I1), később a szegletfog (I3), majd a középfog (I2) hasad ki. Az állkapocsban a 21. napon a fogófog, a 25. napon a szegletfog hasad.A tejmetszőfogak karcsúak, egymástól távol ülnek. A 6. héttől kezdetét veszi előbb az alsó, majd a felső tejmetszőfogak kopása, s egymástól való távolodása. A 4. hónap vége felé befejeződik a kopás , kilazulva, ferdén állnak a fogmedreikben, és a fogváltás ekkor veszi kezdetét.
Több szem többet lát elvén máshol is megvizsgáltatnám a kutyát. Vizelet üledék vizsgálatot is érdemes lenne csináltatni és a péniszt alaposan átvizsgálni, nincs-e esetleg daganatos elváltozás rajta
Kedves Gazdi! A fülatka apró élősködő, mely szövetmaradványokon és testfolyadékokon él. Észlelése mikroszkóppal vagy otoszkóppal lehetséges. A rendszeres vakarózás, és a fekete színű (kávézacc jellegű) fülváladék is a fülatka jelenlétére utal. Ha nem kezeljük, az a dobhártya sérüléséhez, valamint idegi károsodáshoz vezethet, így javaslom vigye vissza a kutyust ellenőrzésre.
Azt, hogy biztosan eldönthessük reflux-e, el kellene vinni a kutyát állatorvoshoz. A pontos diagnózis után lehetne erre való kutyatápot javasolni. így csak azt tudjuk javasolni, hogy mielőbb keresse fel állatorvosát. A refluxról: A hányáshoz hasonló jelenség a reflux, de ilyenkor az ürülő tartalom nem a gyomorból származik, hanem a nyelőcsőből, mivel a felvett eleség nem tud lejutni a gyomorba. Refluxnál szembetűnő jelenség, hogy az elfogyasztott víz, szilárd tartalom azonnal a lenyelés után visszajön a szájüregen és az orrnyílásokon keresztül. Reflux fiatal korban veleszúletett nyelőcsőtágulat, nyelőcső lefűződés (szív fejlődési rendelleneség) vagy beidegzési zavar esetén alakul ki. Idősebbb kórban a nyelőcsőben kialakuló térszűkítő folyamatok (daganat, tályog) vagy szintén beidegzési zavar áll a háttérben. Gyakran hányásnak tűnik az állattartók szemében a légutakból származó váladék ürülése. Ez szarmázhat a toroktájékról vagy az alsóbb légutakból (légcső, hörgők). Ez a váladék szinte mindig fehér, habbá verődött, nyúlós, nagyon ritkán friss piros vért (szívbetegség, daganat) tartalmazhat.
Sok oka lehet a korpának, főleg a befülledt bőr, de lehet atka, bolha, allergia vagy gomba. El kellene vinni a kutyust állatorvoshoz és bőrkaparékot venni, hogy megállapíthassák a pontos diagnózist, ami alapján lehet majd kezeleni.