216. Német spicc
A német spicc általános megjelenése: az egész kinézetük jellegzetesen "spicces"; rókás arc mindig éber tekintettel és hegyes fülekkel. Ki ne imádná őket?
A német spicc általános megjelenése: az egész kinézetük jellegzetesen "spicces"; rókás arc mindig éber tekintettel és hegyes fülekkel. Ki ne imádná őket?
A háziállat.hu márciusi Fotójátékában ismét a 10 dobogós közül sorsoltuk ki a nyertest, aki Vitakraft macskás ajándékcsomagot vihet haza. Kíváncsi vagy a nyertes fotóra és az ajándékra?
Szinte bármely évszakban számolnunk kell a kullancsokkal, azonban az év során két különösen veszélyes periódusra kell felkészülnünk, az első a tavaszi, a második az ennél valamivel kevésbé kifejezett őszi kullancsáradat.
A greyhound (angol agár) nagytermetű, elegáns, karcsú és izmos kutya. Nagyon aktív és nagyon gyors. Idegenekkel bizalmatlan, de nem hamis. Lakásban nyugodt. Kedves, simulékony és hűséges.
Tavasszal, ahogy ébred a természet, úgy ébrednek a háziállatainkra veszélyes élősködők, a kullancsok, de a szintén veszélyt jelentő szúnyogok egyes alfajai is.
Bizonyára történt valami ami elkerülte a figyelmüket, vagy nem voltak jelen a történésnél. Csak egy helyszíni megfigyeléssel, teszteléssel lehet az okot kideríteni, majd megoldási javaslatokat tenni.
A leírt viselkedésnek nincs köze az orrához és a szaglásához, azzal biztosan nincs baj. Fokozottan érdeklődik az izgalmas szagok iránt, ilyenkor izgatott lehet. A jelenség két dolog lehet: vagy a yorkiknál gyakori légcsőszűkület (röntgen vagy inkább endoszkópos vizsgálat tudja ezt igazolni), vagy az ártalmatlan un. visszafelé tüsszentés(reverz sneezing), ami a csukláshoz hasonlóan akaratlagosan nem befolyásolható és nem igényel kezelést. Ilyenkor pár másodpercre fogja be picit az orrlyukait, erre általában megszűnik. Párszor lehet, hogy ismételni kell. Ha nem múlik a roham, a légcsőszűkület a valószínű. Azzal forduljanak állatorvosukhoz.
Kedves Gazdi! A nagytestű kutyák öregedése 6-7 éves kortól kezdődik. A kutyusnak valószínűleg fehérjevesztéses idült bélbetegsége van, de ezt csak laborvizsgálatokkal lehet bizonyítani és a gyógykezelést elkezdeni. De minnél sürgődebben, mert a betegség bizonyos stádiumában életveszélyes állapot alakulhat ki. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Biztos, hogy nincs köze az évekkel ezelőtti betőréshez. Vizsgáltassa meg állatorvosával feltétlenül!
Aggodalma jogos. Nem stimmel a fajta, az oltások is túl koraiak lennének. Nem tudom szerepel-e állatorvos pecsétje a könyvben? Azt ugyanis nem a tenyésztőnek kell kitölteni hajnalban, hanem az állatorvos állítja ki az első kezeléskor (féregtelenítés vagy oltás), aláírja, lepecsételi több helyen is. Microchipnek is kellene elenni a kutyában, ugyanis tulajdonos váltásnál már évekkel ezelőtt is kötelező volt , előbb, mint az általánosan kötelező chipelés. Az első oltást 7-8 hetesen szoktuk adni, de lehet már 6 hetesen is. Semmi gond, ha mégis kapott előtte, 2 hetente akkor is javasolt az oltás. Vigye a kutyát most a választott állatorvosához, ő tudni fogja, mi a teendője.( valószínűleg kiállít egy új könyvet szabályosan)