221. Egyszer volt Budán kutyavásár - Örökbefogadó Nap
A Wauudstock koncert által támogatott 5 szervezet közös családi-kutyasimogatós-beszélgetős-örökbefogadó napot tart 2008 április 27-én vasárnap a Strázsa Kutyapanzióban! Gyere el Te is!
A Wauudstock koncert által támogatott 5 szervezet közös családi-kutyasimogatós-beszélgetős-örökbefogadó napot tart 2008 április 27-én vasárnap a Strázsa Kutyapanzióban! Gyere el Te is!
Cane corso: intelligens, aktív és kiegyensúlyozott, páratlan örző-védő kutya. Gazdájával szemben fogékony és gyengéd, az idegenek jobb, ha nem kezdenek ki vele.
Biztosan nem véletlen, hogy több kutyákról és más állatokról szóló könyv szerzője őt, Móka Miki kedves figurájának megformálóját kérte fel felolvasásra. A háziállat.hu az állatokhoz való viszonyáról kérdezte.
Új taggal bővült a család. Ilyenkor rengeteg kérdésünk van a kis jövevény gondozásával kapcsolatban, hiszen igyekszünk a lehető legjobb körülményeket biztosítani a csöppség fejlődéséhez.
2008. május 11-én ismét lesz KutyaFutta. Kortól és kutyafajtától függetlenül mindenki indulhat, amelynek befutójánál a gazdákat orvosok és dietetikusok, a kutyákat pedig állatorvosok várják, ahol táplálkozással, életmóddal kapcsolatos szaktanácsadást nyújtanak.
Kedves Gazdi! Először is engedje meg, hogy gratuláljak a cicához, igen-igen szép kor ez a 21 év! Az Ön által említett gyógynövényes készítménnyel kapcsolatban gyakorlati tapasztalatom nincs, de utána néztem az összetételének, és ezek szerint, - ahogy Ön is írta -, két gyógynövényt és néhány ásványi elemet tartalmaz, így nyugodtan adhatja a cicának is, természetesen a megfelelő adagolásban. További egészséges, boldog éveket kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Andrea! Elképzelhető allergiás megbetegedés, de az is lehet, hogy az ún. légcső-kollapszus áll kedvence tüneteinek a hátterében. (Erről nemrégiben írtam egy cikket a www.haziallat.hu oldalon.) Mindenképpen érdemes lenne allergia-vizsgálatot végeztetni, és nem ártana kideríteni, hogy a légcső milyen állapotban van. Akármelyik lehetőség igazolódik is be, léteznek rájuk szelíd gyógymódok. Szívesen segítek, akár a vizsgálatok elvégzésében, akár a további kezelésben, - ha szeretné. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea 06 (20) 928-4425
Nem tudom, milyen vizsgálatokat végztek a kutyán. Fontos lenne egy hasi ultrahang és esetleg egy röntgen vizsgálat is. A jó étvágy melletti nagyfokú fogyás gyakran daganatos megbetegedés miatt alakul ki, de ki kéne zárni a cukorbetegséget is (főleg, ha feltűnően sokat iszik a kutya). Ehhez vér laborvizsgálatra lenne szükség.
Igen: egy másik gazdit keresni a kutyának, vagy az állatvédő szervezetek segítségét kérni.