2251. Vadásznapot rendeznek Gödöllőn
Agárfuttatás, lovasíjászat, múzeumpedagógiai foglalkozás és vadászkutya-bemutató is várja az érdeklődőket a Gödöllői Vadásznapon szeptember 16-án a Gödöllői Királyi Kastélyban.
Agárfuttatás, lovasíjászat, múzeumpedagógiai foglalkozás és vadászkutya-bemutató is várja az érdeklődőket a Gödöllői Vadásznapon szeptember 16-án a Gödöllői Királyi Kastélyban.
Az ELTE Szenior Családi Kutya Program legújabb kutatása az életkor és az egészségi állapot kapcsolatát vizsgálta kutyákon, figyelembe véve a kutya és a gazda számos egyéb tulajdonságát is.
Barcson 106 tacskó kutyust tartottak egy lakóházban összezsúfolva, szörnyű körülmények között. A rémhír napok alatt körbejárta a világhálót.
Dr. Fodor Kinga állatorvost kérdeztük, hogy otthoni környezetben miként tudjuk kedvenceik bundáját megtisztítani, és a lakást minél inkább állatszőr-mentesen tartani.
Ez a veszélyes betegség évente 59 000 ember haláláért felelős. Hogyan lehet megelőzni?
Kedves Nóra! Valóban a leggyakoribb oka a lábnyalogatásnak az allergia (persze lehet még szőrtüszőatka, vagy rüh esetleg autoimmun bőrgyulladás), ezen belülis gyakoribb a táplálékallergia, ami lábrágásban mutatkozik. Esetleges hipoallergén táp eredményt hozhat, de leginkább egy allergia vizsgálat hozna pontos diagnózist és gyógykezelési stratégiát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Az első dolog, amit le kell szögezni: a képek alapján semmit nem lehet megállapítani, ehhez ez nagyon kevés. Ami pedig a leírtakat illeti: nos, ha egyszer egy állatban volt rosszindulatú daganat valahol, akkor annak máshol történő kiújulása bármikor bekövetkezhet. Emberek esetében éppen emiatt, ennek megelőzése érdekében végeznek a daganat eltávolítása után hosszas daganatellenes citosztatikus kezeléseket, vagy sugárterápiát, egyéb kezeléseket, hogy ez minél kisebb valószínűséggel következzen be. Az Önök kutyája azonban csak műtéti ellátásban részesült, utólagos daganatellenes kezelést nem kapott. Számomra semmi meglepő nem lenne abban, hogy esetleg a másik orrjáratban is kialakult ugyanaz, vagy valami hasonló, mint a másik oldalon volt. Ahhoz, hogy kiderüljön, vajon tényleg erről van-e szó, nem lehet megúszni egy újabb alapos vizsgálatot (endoszkópia, mintavétel, szövettan, stb). Akkor sem lehet ezt nélkülözni, ha ez nehézségekkel és problémákkal jár. Ennek alternatívája csak az, hogy nem csinálnak semmit, és akkor majd csak lesz valahogy...... Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése Daganatos a kutyám! Mit tegyek?
Inkább viselkedés zavarnak tűnik. Van ilyen problémákkal foglalkozó állatorvos. Esetleg kutyákra szakosodott etológus szakember segítségét is kérheti. Kölyökkutyák viselkedési problémái Hogyan változtassunk a kutya nem kívánt viselkedési formáin? - 1. rész
Nem. 3 hónaposan, majd fél éven belül ismételni szükséges (jogszabály szerint).
A leírtakból inkább valamilyen húgyúti fertőzésre tudok következtetni hiszen az inkontinencia a húgyhólyag záróizmának elégtelen működése miatt kialakuló vizeletcsepegés ami általában alvás közben jelentkezik.A fertőzés megfelelő antibiotikum terápiával megszüntethető és akkor a kialakult vizeletürítési inger is elmúlik. Húgyúti fertőzések kutyáknál