2251. Vadásznapot rendeznek Gödöllőn
Agárfuttatás, lovasíjászat, múzeumpedagógiai foglalkozás és vadászkutya-bemutató is várja az érdeklődőket a Gödöllői Vadásznapon szeptember 16-án a Gödöllői Királyi Kastélyban.
Agárfuttatás, lovasíjászat, múzeumpedagógiai foglalkozás és vadászkutya-bemutató is várja az érdeklődőket a Gödöllői Vadásznapon szeptember 16-án a Gödöllői Királyi Kastélyban.
Az ELTE Szenior Családi Kutya Program legújabb kutatása az életkor és az egészségi állapot kapcsolatát vizsgálta kutyákon, figyelembe véve a kutya és a gazda számos egyéb tulajdonságát is.
Barcson 106 tacskó kutyust tartottak egy lakóházban összezsúfolva, szörnyű körülmények között. A rémhír napok alatt körbejárta a világhálót.
Dr. Fodor Kinga állatorvost kérdeztük, hogy otthoni környezetben miként tudjuk kedvenceik bundáját megtisztítani, és a lakást minél inkább állatszőr-mentesen tartani.
Ez a veszélyes betegség évente 59 000 ember haláláért felelős. Hogyan lehet megelőzni?
Kedves Gazdi! Nem endémiás a betegség, se sporadikus. Tehát full service van rá. Üdvözlettel Szaniszló Ferenc
Kedves Bálint! Sok mindent leírt a levelében, csak azt nem, hogy mi volt a diagnózis, amit megállapított az állatorvos? Ettől ugyanis sok függ! Nagyon sok. Nagyon nem mindegy ugyanis, hogy mi a baja a kutyájának, milyen elváltozás áll a tapasztalható tünetek mögött? Azt tudom csak javasolni, hogy keressen meg vele egy jó ortopédus szakembert és vele vizsgáltassa meg. Itt találhat ilyeneket: www.kisallatortopedia.hu
A leírásból számomra nem derül ki hogy csak akkor passzív-e a kutya amikor a párja otthon van vagy általában?Ha főleg a párjától fél akkor meg kell próbálni összebarátkoztatni őket.Adjon enni ő a kutyának,vigye el sétálni,adjon neki jutalomfalatot ha megérdemli. Persze a változás nem azonnal fog bekövetkezni de két dolog segíthet:a következetesség és a kitartás. Hogyan bánjunk a félős kutyával? Félős kutya, rettegő macska - pánikbeteg állatok
Ez egy elég speciális és nem is gyakori probléma. Én még soha nem találkoztam hasonló esettel, így nem is tudok ehhez érdemben hozzászólni. Azt javaslom, hogy olyan állatorvost keressen meg a kutyával, aki már találkozott hasonlóval és vannak erről saját tapasztalatai is.
A kérdésből nem derül ki hogy a hátulsó testfélen levő szőr eleve ilyen rövid göndör és fejletlen volt vagy kezdetben normálisan nőtt és csak később lett ilyenné.Ha eleve ilyen akkor ez öröklődő elváltozás,ha csak később változott meg akkor laboratóriumban meg kell vizsgáltatni bőrkaparékot szőrtüsző atka kimutatására. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás? Komondor, a délceg hungarikum