226. Wauudstock reloaded: a haziallat.hu rock-celeb kiadása
´Alkonyattól pirkadatig - az ebekért´ volt az alcíme a most hétvégén megrendezett zenei rendezvénynek. Kaptunk hideget, meleget egyaránt. Nézd meg az összefoglalót videón.
´Alkonyattól pirkadatig - az ebekért´ volt az alcíme a most hétvégén megrendezett zenei rendezvénynek. Kaptunk hideget, meleget egyaránt. Nézd meg az összefoglalót videón.
Az M’art 2008. április közepén indította útjára kulturális rendezvénysorozatát. Ennek köszönhetően a tematikus tavaszi hónapok keretében egész májusban a kutyáké és gazdáiké lesz a főszerep.
Rozsdás, Eszter magyar vizslája talán a leghíresebb vizsla hazánkban, ugyanis naponta több ezren kíváncsiak arra, hogyan telnek a kutyi napjai. A háziállat.hu gazdi-riportja.
Egyedülálló kezdeményezésnek lehetnek tanúi azok, akik május hónapban a Mammutba látogatnak. Az M`art kulturális programsorozat keretében ugyanis ez a hónap a kutyákról és a gazdikról szól.
A kutyák számára, a szexet kivéve mindenben az ember a legfontosabb - meséli sok más izgalmas sztori között az etológus, a háziállat.hu kérdéseire.
Kedves Gazdi Ivartalanítás után előfordulhat átmeneti inkontinencia, en erre gyanakszom most is. Ezt érdemes lenne inkább állatorvossal megkonzultálni.
Az ilyen szimmetrikus szőrhullásnak általában hormonális oka van: cukorbetgség, pajzsmirigy túlműködés vagy Cushing-kór. Ritkábban allergiás eredetű. A pontos diagnózishoz vérvizsgálat szükséges és annak erdménye alapján célzottan lehet kezelni. Cukorbetegség - tünetei A cukorbetegség első jelei macskáknál Kutyák és macskák pajzsmirigy betegségei Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás
Ha nem okoz nála allergiás reakciót (egy esetben találkoztam csalánkiütéssel), nem elhízott, cukorbeteg, akkor nyugodtan eheti időnként jutalomfalatként. Dr.Fodor Kinga: Mit egyenek a kisállataim c. könyvét ajánlom. Milyen gyümölcsöt adhatunk kutyának? 10 zöldség, gyümölcs, amit imádna a te kutyád is
Kedves Brigitta! Sok okosat sajnos nem tudok válaszolni. Ezt a jelenséget, tünetet nagyon nehéz lesz a valós nevén megnevezni. Szóba jöhetne az epilepszia, de azért az elég tipikusan szokott jelentkezni. Szóba jöhet anyagcsere zavar (betegség), ami megváltoztatja a sejtműködéseket. Nagyon alapos vérlabor vizsgálatot javasolnék elvégeztetni, de nem csak a szokásos "rutint", hanem speciális dolgokat is meg kellene nézetni (pl. kálcium, magnézium, egyéb ionok, hormonok, stb), mert ezek eltérései is okozhatnak ilyesmit. Érdemes lehetne esetleg az Állatorvostudományi Egyetem Klinikáját is felkeresni, ott sok okos állatorvos dolgozik, akik járatosabban a különlegességekben,mint az átlag praktizálók. De tudniuk kell, hogy sajnos azzal az eredménnyel is záródhatnak a vizsgálatok, hogy nemigen derül ki semmi.
Röviden próbálok válaszolni: A zöldségeket adhatja neki, a mesterséges édesítők kutyára veszélyesek, főleg a nyírfacukor, de én macskának sem javasolnám. A zsiradék mindegy, de a baromfizsír a legjobb. Szalonnát, töpörtyűt nem adnék neki, felesleges ilyen zsírokkal terhelni az emésztőrendszerét. Még több MACSKA TÁPLÁLKOZÁS>>