226. A bulldog szemhéj-rendellenessége
Ennek az angol bulldognak a szemhéja befelé nőtt. Ez a probléma egy egyszerű plasztikai műtéttel orvosolható. Nézd, hogyan műtenek az állatorvosok!
Ennek az angol bulldognak a szemhéja befelé nőtt. Ez a probléma egy egyszerű plasztikai műtéttel orvosolható. Nézd, hogyan műtenek az állatorvosok!
Az angol bulldog morcos arca ellenére igencsak nyugodt, barátságos és gyerekszerető kutya. Ha angol bulldog kerül a családba, az eb hamarosan a család központjává válik és még a horkolást is megbocsátjuk neki.
A kutya örül a csontnak! – hát persze, de csak eleinte, és nem minden csontnak. Vannak rossz csontok, amik megbetegíthetik ebünket.
Az Európai Unión belül az állatútlevelet bármely olyan állatorvosnál lehet igényelni, aki jogosult a veszettség elleni védőoltás beadására. Az útlevél formája, kinézete és szövegezése az egész Unión belül egységes.
A kutyák fogszabályozása kapcsán számos előítélet él még. Ha elfogadjuk azt a tényt, hogy gyakran élnek kutyáink velünk a lakásban, emberhez hasonló, gyakran irigylésre méltó jó létben, miért ne fogadhatnánk el egy olyan orvosi beavatkozást, ami számos esetben nem csak esztétikai előnnyel jár.
Kedves Zsuzsanna! Nagyon sajnálom, de korrektül csak azt tudom mondani, hogy egy ilyen leírásból nem lehet egy kutya állapotáról semmilyen véleményt mondani. "Irányt mutatni" pedig főleg nem lehet! Én legalább is ilyenre nem vállalkoznék ilyen formában, és most sem teszem. Csak azt tudom tanácsolni, hogy bízzon az állatorvosokban, akik vizsgálták és kezelték eddig, ill. most! Ennek a kutyának vélhetően nem valami "szokványos" baja van, hanem valami ritkaság, amit nehéz pontosan és jól diagnosztizálni, ill. hiába a sok vizsgálat és a sok eredmény, ezeket néha nehéz megfelelően értékelni ill. "összerakni". Ilyen esetek vannak, és megértem, hogy aggódik érte, de ettől még nem lesz előrehaladás. Szerintem azok, akik eddig vizsgálták és kezelték, mind jót akartak, nem rajtuk múlik, hogy nincs eredmény eddig. De ne adja fel a reményt!
Kedves kérdező! A deguk valószínűleg nem a rosthiánytól rágják egymás szőrét, hanem azért, mert nem boldogok, hanem kifejezetten stresszesek együtt. Az ivaros hímek együtt tartása nem javasolt, különösen nem kamasz hímeknél. Az első megoldandó feladat így az ivartalanításuk és a nőstényekkel való társítás lenne. A herélést célszerű hozzáértő, rágcsálókra szakosodott, egzotikus szakállatorvossal elvégeztetni, akkor gyakorlatilag 0 a kockázata. Ez egy rutinműtét, kevesebb mint egy hét alatt felgyógyulnak belőle és utána már társíthatók majd úgy nősténnyel, hogy ne legyenek almok. A szőrrágás egyik oka így meg fog szűnni. Azt is javasolnánk, hogy váltson állatorvost, ugyanis a tápot deguknál tilos mennyiségre korlátozni. Aki ilyet tanácsol, nem ismeri a faj szükségleteit. Amit mennyiségként leírt, az pont ahhoz elég, hogy éhezzenek szegények. Ha jól szénáznak, akkor is kell legalább naponta 1 marék táp nekik a completeból (ami egyébként jó választás, maradhat ez). Sokkal jobb technikák is vannak arra, hogy rávegyük őket a szénaevésre. Az egyik ilyen például, hogy a széna minőségére nagyon odafigyelünk és váltogatunk több zöld, íncsiklandó fajtát. Illetve a táp előtt 20 perccel megkapják a szénát, naponta kétszer, így már jóllakottan kezdenek tápot enni. Ha ez már így működik és ivartalanítva is vannak, még akkor is lehetnek más okai a stresszrágásnak. Például, hogy nem fáradtak. Ez ügyben a nagy alapterületű ketrec szokott segíteni. Két állatra minimum 1,5-2 négyzetméternyi futófelületű kell hely, két tele polccal és 40 centis, tele futófelületű futókerékkel vagy 30 centis futótányérral, illetve segíthet még az esti gazdis szobában vagy karámban történő rohangálás is. Ha már most is ilyen ketrecben élnek, akkor azon nyilván nem kell változtatni, akkor az ok valószínűleg pusztán a társítás. Még annyi, hogy Optivit-cseppet nem kell nekik adni, nem kifejezetten jó nekik. Ha mindenképp vitamint szeretne adni, akkor inkább Oxbow multivitamin (ennél a degu célállatfaj), de a helyes táplálás (elegendő táp és széna) mellett nincs szükségük külön vitaminra. A parazita elleni cseppeket nem értjük, degura nem szokás ilyesmit cseppenteni, hiszen a legkisebb cseppnyi adag is túl sok a néhányszáz grammos testüknek, illetve le is nyalják magukról, egymásról. Amennyiben segítségre lenne szükségük állatorvos kiválasztásában, tartási körülményekben vagy bármi másban a degukkal kapcsolatban, keressék bátran az alapítványt.
A leírtak alapján a szájüregben kell keresni az okot ami lehet egy rossz fog fogkövesség ínygyulladás vagy legrosszabb esetben valamilyen daganatos elváltozás.Meg kell állapítani hogy mi okozza a tüneteket és utána eltávolítani a rossz fogat vagy daganatot megszüntetni a fogkövességet és/vagy ínygyulladást.
Kedves Kérdező! Fizikális vizsgálat szükséges kérdésének megválaszolásához.Javaslom ellátó állatorvosával vizsgáltassa meg,azért is mert nem biztos,hogy elegendő a seb fertőtlenítése és lehet,hogy antibiotikumra is szükség van a fertőzés megakadályozására. Dr.Puskás Gábor
Üdvözlöm! Helyileg merre laknak? Mindenképp kéne neki s.o.s doki. Sajnos egy sima kutya macskás állatorvos nem fog tudni vele mit kezdeni,mindenképp hörcsöghöz értő orvos kell. Van egy fbos csoport Hörcsög imádók :) néven. Jelentkezzen oda és ott eltudjuk küldeni a listát vagy hörcsögmentés email címére ha írna. horcsogmentes@gmail.com Sajnos nemtudok innen tanácsot adni, mert bármi lehet vele. Mindenképp figyeljék a súlyát. Ezt hetente amúgy is mérni kell, mert itt derül ki elsőnek ha gond van. Széklete van? Pisil rendesen? Milyen ragasztóba esett?