2326. A macskafajták jellemvonásainak fele örökletes
A macskafajták nemcsak külsejükben, de viselkedésükben is különböznek egymástól, a Helsinki Egyetem új kutatása szerint a jellegzetes viselkedések fele örökölhető.
A macskafajták nemcsak külsejükben, de viselkedésükben is különböznek egymástól, a Helsinki Egyetem új kutatása szerint a jellegzetes viselkedések fele örökölhető.
Bármilyen kutyából lehet lelki segítőt nevelni, de vannak olyan fajták, amiknek természete miatt ez lényegesen könnyebb feladat. A következő 5 kutyafajtához tartozó ebekből válnak leggyakrabban lelki segítő kutyák!
Holnap, azaz június 22-én kerül megrendezésre a Múzeumok Éjszakája. Összegyűjtöttünk néhány rendezvényt állatbarátok számára!
Kutyabarát program a hétvégére és a nyárra a Balaton körül. Az igazi kutyás kikapcsolódás, kutyás strand feeling garantált!
Az irodák megnyitása a négylábú kedvencek előtt világszerte egyre népszerűbb, és a kutatások szerint állatbarát munkahelyen dolgozni kevesebb stresszel jár.
Attól függ, hogyan van tartva. Az ivartalanított, beoltott, egészségesen táplált szobacica általában 12-18 évet él. Az eddig jelentett legöregebb macska 28 évesen halt meg. A kinti macskák (nem ivartalnított, nem oltott, házi koszttal táplált) átlagosan négy vagy öt évig élnek. Haláluk általában traumák miatt következik be, elüti őket egy autó vagy kutyaták kergetik meg.
Kedves Kriszti! Nem tartom valószínűnek, hogy a nyakörv gondot okozna, bár ezt a fajtát nem ismerem, de a mai nyakörveket és minden egyéb bolha, kullancs irtót úgy alakítanak ki, hogy a melegvérű állatokra ne legyen hatással. Azért azt ne engedd, hogy a nyuszi megrágja a nyakörvet, de egyébként nem lesz tőle semmi baja.:) Aranyosak lehetnek a nyuszi és a kutyus együtt.:) Szép Estét Gabi Olvass tovább! Ezt gondold végig, mielőtt nyulat fogadsz örökbe!
Nyilván nem volt még velük állatorvosnál, Tehát első javaslatom: célzatos féreghajtás, alapos vizsgálat, majd oltás Üdv
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. A hónapok óta tartó hasmenés, bágyadtság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Először is azt javaslom, olvassa el az Állatorvosi Kamara honlapján az erről a témáról szóló közleményt, ami nem régiben jelent ott meg. http://www.maok.hu/index.php?mywbContentType_id=1&mywbContentTypeCtrlAction=item&Type1_mywbContentRecord_id=252&Type1_recordAction1=Item Személyes véleményem pedig az, hogy az állatorvosok mellett dolgozó asszisztensek legtöbbje személyes kapcsolatok révén került ilyen munkakörbe. Az asszisztenst kereső állatorvosok a számukra megfelelő asszisztens kiválasztásánál sok szempontot vesznek figyelembe, azt viszont nehéz megjósolni, hogy kinél, mi a fontosabb "paraméter". Vannak, akik azt szeretik, ha ők taníthatják be a leendő munkatársukat, és adott esetben akár hátrányt is jelenthet, ha már máshol is dolgozott a jelölt (és ott esetleg bizonyos dolgok másként rögzültek, mint ahogy az új munkahelyen azt végezni kellene). Másoknál előny, ha már van szakmai tapasztalata, volt korábbi hasonló munkahelye. A szakmai képesítés sem biztos, hogy egy-egy konkrét állásajánlatnál feltétel lenne, vagy előnyt jelentene. Így, ha van ismerős állatorvos, akinél tud puhatolózni, tegye ezt meg nyugodtan.