2391. Kutyás Critical Mass lesz októberben Budapesten
A ZöldEb - Kutyás Érdekvédelmi Egyesület kutyás Critical Mass felvonulást tart október 12-én Budapesten - írják közleményükben.
A ZöldEb - Kutyás Érdekvédelmi Egyesület kutyás Critical Mass felvonulást tart október 12-én Budapesten - írják közleményükben.
A HEROSZ Budapesti Állatotthon október 5-én, 10.00 –15.00 óra között tárt kapukkal vár minden két és négylábú érdeklődőt, hogy az Állatok Világnapja alkalmából idén is bárki megismerkedhessen az gazdira váró védencekkel és az állatotthon munkatársainak felelősségteljes munkájával.
A macskák is kialakítanak gazdáikkal olyan kötődést, amely hasonló a gyerekek és a kutyák által gondozóikkal kialakított kapcsolathoz - derítették ki az Oregoni Állami Egyetem OSU) kutatói.
2019. október 5-én nagyszabású rendezvénnyel ünnepli az Állatok Világnapját a Rex Kutyaotthon Alapítvány. Az év legfontosabb rendezvényéről nem hiányozhatnak a sztárok sem, akik ezzel az akcióval hívják fel mindenki figyelmét az ember és állat kapcsolatának erősítésére.
Egy egészen különleges esethez riasztották a minap a Pet-Ro Állatvédelmi Egyesületet Soroksáron. Egy kis vidra került bajba...
Azért mert el akarja tüntetni a rákerült idegen illatanyagokat, illetve fölfrissíteni a rajta lévő saját illatát ! Ezekkel biztosítja magát arról, hogy továbbra is ő birtokolja ezt a számára fontos komfort tárgyat.
A szürkehályog a kutyák egyik leggyakoribb szembetegsége. Több különböző formája van, és számos kiváltó oka lehet. Mindegyik fajtájú kutyát egyaránt érinti, bár egyes fajták hajlamosabbak a betegségre. Leggyakrabban a kor előrehaladtával jelentkezik a hályog, de bármely életkorban kialakulhat. A szürkehályog többnyire örökletes megbetegedés. Akár néhány hét alatt is kialakulhat, vagy évek hosszú során, az egyik vagy mindkét szemet érintve. A szem elhomályosulása komoly látási problémákat okozhat, súlyos esetben sajnos vaksághoz is vezethet. A korral együtt előrehaladó örökletes betegséget sokszor nem lehet gyógyítani. Ha arra van gyanúja, hogy a kutyájának ilyen baja lenne, mindenképpen meg kellene mutatni szemészettel foglalkozó állatorvosnak (ma már sok helyen van ilyen szakrendelés).
Azonnal vigye állatorvoshoz!!! Látatlanban képtelenség segíteni!
Sajnos az a megfogalmazás, hgy "gennyedzik a lába", túl tág, így nehéz bármit mondani. Valamit biztosan lehet tenni a javulás érdekében, de ehhez alapvetően más megközelítés szükséges. Ha az eddigi állatorvosuk tanácstalan, vagy tehetetlen, nincs más, keresni kell másikat. Hátha az több ambícióval és ötlettel tud a problémához nyúlni. Azt azonban előre nem lehet megmondani, hogy milyen kezelést kaphat máshol, mert ez rendeget tényezőtől függ.
Tipikusan olyan kérdés, amire egyéb "fogódzók" nélkül nagyon nehéz válaszolni. Nem "megoldást", csak ötleteket adok. A kialakult kórképhez mindenképpen lehet köze annak, hogy az állat nem tüzel! Persze nem zárható ki a táplálék allergia sem. De a bolha allergia is okozhat ilyen tüneteket, csakúgy mint a pajzsmirigy hormon zavar. Úgy gondolom, hogy (ha nem akarják az állatot tenyészteni), akkor ideje lenne ivartalanítani. Nem tenyészcélú tartás esetén ez amúgy is indokolt. A műtét előtt érdemes egy vérvizsgálatot csinálni, melynek során a pajzsmirigy hormon szint meghatározását is kérném! Ha mindezek rendben vannak, akkor a táplálék allergia kizárása lehet a következő lépcső. A Happy Dog tápcsalád (német) Africa tápja strucchúst tartalmaz. Ezzel szembeni allergiának Európában viszonylag kicsi a valószínűsége. (Persze vannak más hypoallergén tápok is. Nálam az említett táp bevált.) A táplálék allergiás állatok legnagyobb része ennek a tápnak (kizárólagos) etetése mellett rendszerint gyógyul. A folyamatos (rendszeres) bolha elleni preventív (megelőző) kezelés (csepp vagy nyakörv formájában) természetesen alapkövetelmény ebben az esetben. Sajnos a bőrgombásodás sem kizárt, de ezt egy egyszerű bőrkaparék mintával diagnosztizálni lehet.