236. Mit kell tudni a rövidszőrű német vizsláról?
A rövidszőrű német vizsla rövid, tömött szőrű, csokoládébarnától a világos-deresig terjedő színű, 60-64 cm magas, erős, szikár kutya.
A rövidszőrű német vizsla rövid, tömött szőrű, csokoládébarnától a világos-deresig terjedő színű, 60-64 cm magas, erős, szikár kutya.
Az ír szetter az egyik legismertebb, igen barátságos, de rendkívül nyakas, mahagónivörös színű, ma már kimondottan kedvtelésből tartott kutyafajta. Termete ellenére nem igazán házőrző típus, ahhoz túl játékos.
Az Aujeszky-féle betegség elsősorban a háziállatok betegsége, de vadon élő állatok is megkaphatják. A veszettséghez hasonló tünetekkel járó vírusos betegség a kutyáknál és a macskáknál mindig halálos kimenetelű.
A terráriumban tartott gyíkok étrendje nagyon változatos lehet. A rovarevő gyíkok legszívesebben a tücsköt, a viaszmoly hernyóját és lepkéjét fogyasztják, a növényevők gyíkok étrendjében szerepelhet saláta, uborka, reszelt répa és más zöldségfélék is.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Igazságot tenni én nem tudok, mindössze a saját véleményemet és tapasztalataimat tudom leírni. Nem tudok arról, hogy az EU-ban ilyen szabály, vagy előírás lenne. Azt viszont tudom, hogy az egész világon hangsúlyosan javasolják az állatorvosok az ivartalanítást. Ha egy nőivarú egyedben csak a petevezetőt kötik le, attól még semmi nem változik: ugyanúgy tüzelni fog, ugyanolyan hormonális hatások érik, ugyanazok a betegségek veszélyeztetik, mintha meg sem lenne operálva. Ennek következtében csak az ivarmirigyek (jelen esetben a petefészkek) eltávolítása jelent megoldást. Tudomásom szerint a magyar állatorvosképzésben már legalább 25-30 éve nem is oktatják a petevezető lekötését, mint lehetséges eljárást, sőt ez utóbbi eljárás műhibának is minősül.
Ideje lenne felkeresni az állatorvost. Ha a "hátul piros" alatt azt érti, hogy a kloáka környéke duzzadt, gyulladásban van, az lehet tojásvisszatartás következménye, de bélgyulladás jele is. Mindenképp beavatkozás szükséges
Ahogy az állatorvos úr már az előző kérdésednél is javasolta, teknősödet sürgősen vidd el állatorvoshoz, ezek a tünetek nem olyan betegségre utalnak, amelyet egy internetes tanácsadással keresztül meg lehet "gyógyítani"!!! Ahogy a doktor úr, mi is azt javasoljuk, hogy azonnal vidd hozzáértő állatorvoshoz a teknősödet!
Úszórothadás önmagában vagy valamely betegség másodlagos fertőzéseként, vagy akár mechanikai sérülés is lehet. Sokkal több információra lenne szükség a tartási körülményekről és egy kép is segíthetne. Ezek nélkül annyit lehet mondani, hogy az úszórothadást a metilénkék, mint általános fertőtlenítőszer általában meg szokta állítani, de a valódi problémát (és okot) meg kéne állapítani a különböző kezelések megkezdése előtt (hogy biztosak lehessünk abban, mit kell gyógyítani). Olvass tovább! Hogyan kell az aranyhalat tartani? A kerti tó téliesítése - így csináld!
Ha egy napig nem eszik a teknős, az még lehet a környezetváltozás miatt. Fontos, hogy most a terráriumban legyen 24-25 fok, a melegítőlámpa alatt pedig 33-35 fok. Sokszor a melegebb hőmérséklettől elkezdenek enni ilyenkor. Ha ilyen melegben van a teknős, és 2-3 nap eltelik úgy, hogy nem eszik semmit, akkor mindenképpen állatorvoshoz kell vinni, mert lehet, hogy betegség okozza az étvágytalanságot.