241. Agresszió az akváriumban vagy jószomszédi uszony?
Sok jó ember kis helyen is elfér - ezt a szólást ritkán hallani akvarista szájából. A halak ugyanis hajlamosak az összebalhézásra. Adunk ezért néhány békítő tippet.
Sok jó ember kis helyen is elfér - ezt a szólást ritkán hallani akvarista szájából. A halak ugyanis hajlamosak az összebalhézásra. Adunk ezért néhány békítő tippet.
Törékeny, fitos orrú, göndör szőke vagy vörös, sőt fiatalon még karcsú is: csupán a hosszú combok hiányoznak a mi zsírsertésünkről, a mangalicáról. Reinkarnációja a téliszalámi.
Piacra kéne dobni a cicáknak való hal ízű port, melyet az ivóvízbe szórhatunk, s így tennénk élvezetesebbé cicánk innivalóját. Hősünk hátul állt a sorban, amikor a vadászösztönt osztották...
Ha egy macska lezuhan a magasból, jóval nagyobb az esélye a túlélésre, mint egy embernek vagy akár egy kutyának. Vajon miért? A magyarázat a zuhanás közben felvett ejtőernyőzéshez hasonlítható testhelyzetben keresendő.
A macskanátha cseppfertőzés útján terjed, az emberekre veszélytelen. A betegség megjelenése oltással jó eséllyel kivédhető. A legjellemzőbb tünetek: láz, tüsszögés, orrfolyás, begyulladt szemek. Macskanátha esetén nagyon fontos a minél korábban megkezdett állatorvosi kezelés.
Látatlanban erre nem tudok válaszolni, meg kellene mutatnia állatorvosának.
Kedves Gazdi! Sajnos az idült veseelégtelenség nem gyógyítható, csak legfeljebb szinten tartható egy ideig. A legjobb megoldás rá a vesekímélő diétás gyári táp etetése, ha még a cica hajlandó enni. Ha már nem, akkor sajnos már csak idő kérdése, hogy mikor ér véget az élete. A macska nem mutatja látványosan a fájdalmat, inkább rezignált, kedvetlen, apátiás a tartósan fájdalmat érző állat. Kérem figyelje és ha nagyon szenvedne, azaz nagyon apátiás és gyenge és sovány lenne, ne hagyja tovább kínlódni. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
A vadászösztön a - zsákmányszerzés, - táplálkozás útján szolgálja a fajfentartást. A szexuális hormonháztartás az - ivarzás, - vemhesség, - szülés útján szolgálja a fajfentartást. A kettőnek nem sok közvetlen köze van egymáshoz, illetve az állat viselkedéséhez.
A jelenség mögött a fiatalabb macska túlzott anyai ösztöne áll. Az ebből eredő viselkedési tünetek kondícionálódtak, megmaradtak és most már akkor is csinálja amikor gyakorlatilag nincs is kölyök, akiket védelmezni kellene. Nagy valószínűséggel már soha nem fognak összebújva barátkozni, de valamennyire harmónikussá szabályozható az együtt élésük. Amiket érdemes kipróbálni: - 3 külön helyen alomtálca - az idősebbnek a lakáson belül megoldani, hogy visszahúzódhasson, elbújhasson a másik elől - a fiatalabbat amikor agreszív előjeleket mutat, vízzel lespriccolni
Mindenképpen a mielőbbi állatorvosi vizsgálatot javaslom!