2491. A háziállatok sokat segítenek a karantén elviselésében
Egy a magyar állattartók megkérdezésével készült felmérés szerint a háziállatok jelenléte sokat segít abban, hogy könnyebben átvészeljük a kijárási korlátozással járó bezártságot.
Egy a magyar állattartók megkérdezésével készült felmérés szerint a háziállatok jelenléte sokat segít abban, hogy könnyebben átvészeljük a kijárási korlátozással járó bezártságot.
A kutyádnál hűségesebb, kitartóbb és jókedvűbb edzőpartnert nehéz elképzelni. Ha ezt a néhány szabályt szem előtt tartod, garantált a közös, önfeledt és nem mellesleg egészséges időtöltés.
Április 27-e a vakvezető kutyák világnapja! A vakvezető kutyáknak talán még szorosabb a kapcsolata kutyájukkal, mint egy átlagos gazdinak.
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
Érdemes elővigyázatosnak lenni a vaddisznókkal a tavaszi ellési időszakában, mivel a kocák ilyenkor készek meglehetősen harciasan védelmezni kicsinyeiket a vélt vagy valós fenyegetésekkel szemben hívta fel a figyelmet a kaposvári székhelyű Sefag Erdészeti és Faipari Zrt.
Progeszteron injekcióval lehet a tüzelést gátolni.Covinan vagy Depo-provera injekció.
Vigyék állatorvoshoz a cicát! A kép alapján nem kizárt a laphámrák.
Kedves Alexandra! Egy műtét előtti vérvizsgálat mindenképpen csökkenti az altatási kockázatot. Ez a sétálás közbeni orraesés nehezen értelmezhető számomra pláne hogy nem tudni hogy ez egyszeri, többszöri vagy állandó zavar-e? Olvass tovább! Mennyibe kerül az ivartalanítás 2020-ban?
Kedves Gazdi! Első kérdésem az lenne, hogy a kan kutya megfelelően szocializált-e? Tehát, más kutyákkal megfelelő-e a kapcsolata, nem támadja őket, stb. Ha van ilyen probléma én nem új kutyát hoznék, hanem a jelenlegivel kezelném a problémát először. Azt, hogy egy kutya domináns nem a neme dönti el, az én szuka kutyám pl jóval dominánsabb más kutyáknál (pedig kistestű) illetve nem szabad keverni az agresszió és a dominancia fogalmát, mert az utobbi egy hasznos tulajdonság szemben az elöbbivel. A gazdának nem falkavezérnek kell lennie, hanem egy erős és következetes vezetőnek, aki képes kontrollálni a kutyáit. Erre vannak módszere, és pont ezeket oktatják a jobb kutyasulikban, tehát a kan kutyával valószinüleg ilyen suliba kellene elmenni. A kan kutyák nem mindig veszik figyelembe, hogy egy kölyök milyen nemű, főleg ha rosszul szocializáltak, ilyenkor várható "durvább konfliktus" is, ami akár a kölyökkutya súlyos sérülésével is járhat. Én az ön helyében a fentiek alapján átértékelném a helyzetet, és elöbb a kan kutya dolgát rendezném, és csak aztán vállalnék be másik kutyát. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Én semmiféle varratot nem látok a sebben, de a seb így is képes összeforrni csak arra kell ügyelni, hogy ne nyalogassa, és ne tudjon szennyeződni. El kell különíteni a többiektől és legalább 1 hétig még hordania kell a műtéti gallért. A fertőződés elkerülése miatt naponta fertőtleníteni kell Betadine-nal. Gond akkor van, ha a seb elfertőződik és váladékozni kezd. A seb egyébként fájhat ezért némi fájdalomcsillapító sem ártana. Mire kell figyelni, ha megműtik kedvencünket Kutya az állatorvosnál: mi történik a műtét után?